The Sunday Times: Turcijas lidmašīnu palīdz notriekt krievi?

Krievijas tehniskais personāls spēlējis svarīgu lomu Turcijas kara lidmašīnas notriekšanā, teikts britu laikrakstā The Sunday Times.

Šāda atziņa var ievērojami saasināt jau tā vērienīgo Sīrijas konfliktu, uzskata raksta autori.

Saskaņā ar diplomātiskajiem avotiem Tuvajos Austrumos, lēmums notriekt Turcijas iznīcinātāju F-4 Phantom tika pieņemts nepilnā sekundē. Tas kļuvis par brīdinājuma signālu NATO un aicinājumu turēties pēc iespējas tālāk no pilsoņu kara Sīrijā.

Pateicoties ieroču piegādēm no Krievijas, kuru sākums ir meklējams vēl bijušās PSRS laikos, Sīrijai ir moderna pretgaisa sistēma. Saskaņā ar Sīrijas opozīcijas domām, Damaska ir pēdējais Vladimira Putina draugs arābu pasaulē, raksta The Sunday Times.

Tāpat tiek vēstīts, ka Krievijas speciālisti ir piedalījušies Sīrijas karavīru sagatavošanā, un daži no Krievijas pilsoņiem vēl joprojām atrodas pretgaisa sistēmas kontroles centros Sīrijā.

Krievijas medijos vēlāk izskanējusi versija par to, ka Turcijas kara lidmašīna pārbaudījusi Sīrijas gaisa telpu pēc NATO prasības.

Lēsts, ka Turcija veica Sīrijas radio ētera un citu elektronisko komunikāciju monitoringu, nododot visu iegūto informāciju NATO locekļiem.

Pēc raksta autoru domām, abas šīs versijas ir diezgan ticamas.

Ref: 104.104.103.2064

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas