Šuplinska: Nav pamatoti teikt, ka pedagogu darba samaksas pieaugumam nebūs naudas

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska

Opozīcijas deputātu teiktais par finansējuma trūkumu pedagogu darba samaksa palielināšanai nav pamatots, trešdien, 3.aprīlī, Saeimas ārkārtas sēdē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Diskutējot par pedagogu darba samaksu, opozīcijas deputāti aicināja Saeimu lemt gan par pedagogiem solīto darba samaksas pieaugumu no šā gada septembra, kā arī izskanēja priekšlikums paredzēt papildus finansējumus tiem pedagogiem, kuri skolu reformas rezultātā zaudēs darbu.

Šuplinska uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) patlaban domā par to, lai skolas būtu tuvāk mājām, kā arī paredzēts respektēt reģionos esošās pamatskolas. Vienlaikus ministre norādīja, ka problēmas izglītības jomā radušās iepriekšējās valdības un Saeimas darbības rezultātā.

«IZM ir uzņēmusies jūsu neizpildīto mājasdarbu un patlaban precizē visu, kas saistīts ar skolu tīkla efektivizāciju un optimizāciju. Mēs patlaban domājam, kā saglabāt un uzlabot gan bērna, gan skolotāja, gan arī pašvaldības situāciju,» pauda Šuplinska.

Viņa norādīja, ka izglītības darbinieku arodbiedrība piedāvāja avansā ierakstīt budžetā pedagogu darba samaksas pieaugumam nepieciešamo summu, kas netika atbalstīts. Ministre piebilda, ka līdzekļi deviņu miljonu eiro apmērā tiks atrasti jau šā gada jūnijā. «Nav pamatoti teikt, ka pedagogu darba samaksas pieaugumam nebūs naudas,» uzsvēra Šuplinska.

Savukārt deputāte Jūlija Stepaņeko (S) pauda sašutumu, ka budžetā avansā tiek paredzētas prēmijas «dažādiem darbiniekiem» par labi izpildītu darbu. «Sanāk, ka budžetā avansā paredzam neskaidras prēmijas, bet nevaram paredzēta avansā to, ko prasa skolotāji. Neviens nevar uzticēties solījumiem,» secināja Stepaņeko.

Arī deputāts Aldis Gobzems bija izbrīnīts, ka budžetā avansā tiek paredzēti līdzekļi par vēl neizdarītiem darbiem. «Prēmijas jāizskata situācijā, kad darbs ir paveikts,» atzina Gobzems.

Savukārt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) skaidroja, ka prēmijas 2019.gada budžetā paredzētas tiesībsargājošajās iestādēs strādājošajiem par labi padarītu darbu, piebilstot, ka prēmijas būs labs stimuls iekšlietu sistēmā strādājošajiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas