Šuplinska pamet JKP

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) izstājas no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), liecina viņas paziņojums mikroemuāru vietnē Twitter

Trešdienas, 2.jūnija, preses konferencē ministre jau informēja, ka atstās politisko spēku, ja partija viņu atsauks no ministres amata. Kā pati norāda savā iesniegumā, ministres amatu atstāj, jo Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir nosaucis jaunu izglītības un zinātnes ministra kandidāti – Saeimas deputāti Anitu Muižnieci (JKP) –, kura ir piekritusi pildīt nozares ministres pienākumus.

«Paldies par sadarbību. Augstu novērtēju katru biedru, kas godīgi, drosmīgi un gudri ir darbojušies un darbosies joprojām,» pauda ministre savā iesniegumā partijai. 

Šuplinska izglītības un zinātnes ministres amatā stājās 2019.gada 23.janvārī, kad darbu sāka visa Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) veidotā valdība.

Līdztekus ministres pienākumiem Šuplinska pildīja arī vadošās pētnieces un profesores pienākumus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Tāpat ministre uzņēmās valdes locekles uzdevumus Latgaliešu kultūras biedrībā, viceprezidentes darbus UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā un padomes locekles pienākumus Sabiedrības integrācijas fondā.

Šuplinskas ieņēmumi pērn sasniedza 70 976 eiro, kas ir par 755 eiro mazāk nekā 2019.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonu deklarācija. Politiķei bezskaidras naudas uzkrājumos ir 11 500 eiro, kā arī viņai pieder 2005.gada vieglā automašīna Honda CRV, kas reģistrēta 2018.gadā.

Šuplinskai pieder dzīvoklis Rēzeknē, savukārt Rīgā viņai ir dzīvoklis lietošanā.

Kā ziņots, Saeimas deputāte Anita Muižniece (JKP) ir piekritusi kļūt par izglītības un zinātnes ministri, apliecināja Muižniece.

BNN jau ziņoja, ka turpmāk koalīcija strādās bez partijas KPV LV, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tādējādi turpmāk koalīcijā darbosies JKP, Attīstībai/Par! (AP), Nacionālā apvienība (NA) un Jaunā vienotība (JV). Kariņš piebilda, ka koalīcijas darba turpināšana bez KPV LV bijusi «partneru vienošanās turpināt darbu kompaktā veidā».

Vēl par šo tematu: Jauni ministri un koalīcija bez KPV LV – Kariņa paziņojums 2.jūnijā

Premjers paziņoja, ka, KPV LV pārtraucot dalību koalīcijā, šīs partijas pārraudzībā esošajiem ministru amatiem izvirzīs Mariju Golubevu (AP), Gati Eglīti (JKP), Jāni Vitenbergu (NA), bet Šuplinskas (JKP) vietā stāsies Anita Muižniece (JKP). Par Šuplinskas nomaiņu Kariņš sacīja, ka arī tā bijusi «partiju vienošanās».

Līdz šim KPV LV valdībā pārstāvēja divi ministri – iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens un labklājības ministre Ramona Petraviča. Vitenbergs tiks atkārtoti iecelts ekonomikas ministra amatā, Golubeva tiks iecelta par iekšlietu ministri, bet Eglītis – par labklājības ministru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas