Šveice referendumā saglabā brīvas pārvietošanās principu ar ES

Šveicē aizvadīta tautas nobalsošana par ierosinājumu atcelt brīvu robežšķērsošanu ar ES valstīm. 62% vēlētāju noraidījuši priekšlikumu, kam varēja būt nopietnas sekas Šveices attiecībās ar ES, vēsta britu sabiedriskais medijs BBC.

Referendums Šveicē, kas nav ES dalībvalsts, bet ietilpst brīvas robežšķērsošanas Šengenas zonā un Eiropas Ekonomikas zonā, noticis svētdien, 27.septembrī.

Pēc visu balsu saskaitīšanas tautas nobalsošanas iznākums ir nepilni 62% balsu «pret» un 38% «par». Priekšlikumu bija izstrādājusi Šveices Tautas partija, kuras ieskatā pārtikušajā Centrāleiropas valstī būtu jāsamazina ārvalstnieku ieplūšana, ieceļot būtu jāatļauj tikai tiem ārvalstniekiem, kurus valsts vēlas, un jāatgūst kontrole pār valsts robežām.

Pret šādu ieceri iestājusies Šveices valdība, atgādinot, ka no brīvas robežšķērsošanas ir atkarīga valsts dalība ES brīvajā tirgū, kas ieskauj valsts teritoriju.

«Divpusējais ceļš ir pareizais Šveicei un ES,» referenduma rezultātus komentējusi Šveices tieslietu ministre Kārina Kellere-Sutere (Karin Keller-Sutter). «Šveices tauta ir no jauna apstiprinājusi šo ceļu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas