Svētceļnieki dodas uz Aglonu

Lai piedalītos Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā 14. un 15.augustā, jau piektdien, 27.jūlijā, ticīgie no Liepājas un Ventspils sāks svētceļojumu, ziņo Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrs.

Šogad pirmo reizi svētceļojumā uz Aglonu dosies arī ticīgie no Klaipēdas Lietuvā, kuri uzsāks ceļu 29.jūlijā. Aglonu varētu sasniegt ap 40 katoļticīgo lietuviešu.

«Svētceļojums ir laiks, kas veltīts Dievam. Atstājot ikdienas darbus un rūpes, svētceļnieks savu uzmanību pievērš vairāk tam, kas attiecas uz garīgo dzīvi. Ir ļoti nepieciešams attīrīt, stiprināt un attīstīt savu ticību,» atzīst priesteris Mariušs Kempa, kura vadītajā liepājnieku grupā šogad pieteikušies vairāk nekā 30 ticīgie. Ventspils grupas atbildīgais priesteris Marcins Virkovskis lēš, ka ceļu no Ventspils uzsāks ap 20 svētceļnieku, kuru pulkam Kuldīgā pievienosies vēl citi svētceļot gribētāji.

Pirmās svētceļnieku grupas no Rīgas ceļā uz Aglonu dosies 1.augustā.

Svētceļojumu klāsts ar katru gadu kļūst daudzveidīgāks – svētceļnieki ies gan kājām, gan brauks ar velosipēdiem, gan uzkops to vidi, caur kuru ved ceļš uz Aglonu.

Šobrīd jau ir noslēgusies Aglonas bazilikas dievnama renovācija, kas tika uzsākta pērn rudenī, un baznīca ir gatava svētku dievkalpojumu norisei.

Ref: 104.000.000.2233

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas