SVF: Igaunijai vajadzīgs atjaunot budžeta rezerves

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ieskatā Igaunijas valdībai būtu jāatbalsta ekonomika, kamēr tā izkļūst no Covid-19 dižķibeles, taču pēc tam nepieciešams konkrēts plāns budžeta rezervju atjaunošanai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

No 26.aprīļa līdz 14.maijam valsti tiešsaistē apmeklēja SVF delegācija. Tās locekļi attālinātu sarunu veidā tikās ar valsts sektora amatpersonām un privātā sektora pārstāvjiem, lai pārspriestu šā brīža ekonomisko situāciju, lielā tautsaimniecības satricinājuma pārvarēšanu un ar to saistīto ekonomisko politiku.

Lasiet arī: Tallinas Lidostas kredītspēju Igaunijas valdība plāno uzlabot ar 25 milj. eiro

SVF un Igaunijas Banka atzinusi, ka valstij no budžeta līdzekļiem būtu jāveicina ekonomikas atlabšana, līdz tautsaimniecība atkal uzņem zināmus apgriezienus. Abas institūcijas savstarpējās tikšanās reizēs arī secinājušas, ka valdībai turpmāk ir jārod līdzsvars starp budžeta disciplīnas ievērošanu un lietderīgiem valsts sektora tēriņiem.

«Kolīdz būs atjaunojusies ekonomiskā aktivitāte, noteikti būs pareizi izvirzīt uzdevumu izlīdzināt valsts izdevumus un ienākumus, un, cik ātri vien iespējams, virzīties uz līdzsvarotu budžetu,» SVF secinājumus komentējis Igaunijas Bankas prezidents Madis Millers (Madis Müller), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas