Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības (ES) sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Zviedrijas sabiedriskās televīzijas SVT ziņu portāls trešdien, 20.novembrī, vēsta, ka pret Swedbank izmeklēšanu uzsākušas ASV finanšu varasiestādes.

ASV sankcijas pret Kalashnikov koncernu ieviesa, sodot Krievijas militāro rūpniecību par Krievijas veikto Krimas atņemšanu Ukrainai un iebrukumu kaimiņvalstī.

SVT žurnālisti atklājuši, ka Kalashnikov Group akcionārs, krievu oligarhs Iskanders Makhmudovs, kurš esot Swedbank Igaunijas meitas uzņēmuma lielākais klients, pārsūtījis vairāk nekā miljonu eiro kolēģiem ASV reģistrētā uzņēmumā Kalashnikov USA.

Bankas komentārs

Zviedru banku uzņēmuma Swedbank prezidents un izpilddirektors Jenss Henriksons (Jens Henriksons) trešdien, 20.novembrī, paziņojumā presei norāda: «Tas ir labi, ka pret banku notiek izmeklēšana, un es ar atzinību uztveru [SVT ziņu programmas] Uppdrag granskning vēstīto.»

Paziņojumā presei arī pausts, ka bankas iekšējā izmeklēšanā, kas turpinās un noslēgsies 2020.gadā, nav atklāti ASV Ārvalstu kapitāla kontroles biroja noteikumu pārkāpumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas