Swedbank bijusī vadītāja apsūdzēta saistībā ar Igaunijas naudas atmazgāšanas skandālu

Zviedrijā apsūdzības krāpšanā un tirgus manipulācijās saistībā ar naudas atmazgāšanas skandālu Igaunijā izvirzītas pret bankas Swedbank AB bijušo izpilddirektori Birgitu Bonesenu (Birgitte Bonnesen), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Uzņēmēja, kura Swedbank AB dažādos amatos nostrādājusi vairākus gadu desmitus, izpilddirektores amatu atstāja 2019.gadā, kad gaismā nāca ziņas par iespējamiem apjomīgiem finanšu tirgus darbības pārkāpumiem. Zviedrijas Ekonomisko noziegumu pārvalde nu izvirzījusi Bonesenai apsūdzības, vainojot viņu «vairākkārtējā maldinošas informācijas izplatīšanā» saistībā ar apgalvojumiem, ka bankai nav saistības ar naudas atmazgāšanas procesiem Igaunijā.

Lasiet arī: Zviedrija beidz izmeklēšanu Swedbank par iespējamiem ES normu pārkāpumiem

«Esmu izvēlējies ierosināt lietu primāri par krāpšanu lielā apmērā, bet ir arī otra prasība attiecībā uz manipulāciju ar tirgu lielā apmērā,» informējis virsprokurors un izmeklēšanas vadītājs Tomass Langrot (Thomas Langrot). Amatpersona norādījis, ka ir pierādījumi par informācijas slēpšanu bankā, lai naudas atmazgāšanas problēmas nenāktu atklātībā.

Lielbritānijā reģistrētā juridiskā firma Clifford Chance ir bankas pasūtījumā veikusi pētījumu, kur secināts, ka no 2014. līdz 2019.gadam banka veikusi darījumus ar augstu naudas atmazgāšanas iespējamību 37 miljardu eiro apmērā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas