Swedbank vadītājs: parlamentārā krīze Latvijai dos pozitīvu rezultātu

Swedbank vadītājs Maikls Vulfs

Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera rīcība, rosinot Saeimas atlaišanu, ilgtermiņā Latvijai radīs pozitīvas sekas. Tā, tiekoties ar Latvijas žurnālistu delegāciju Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, uzsvēra Swedbank vadītājs Maikls Vulfs.

Viņš akcentē, ka Zatlers rīkojies konstitucionāli korekti. Turklāt atzinīgi vērtējams, ka Latvija risina oligarhu jautājumu, kas šķeļ sabiedrību, jo oligarhi ir cilvēki, «kuri spējuši daudz ko panākt pārāk viegli».

«Protams, īstermiņā būs neliels politiskais sajukums, taču ilgtermiņā tas neietekmēs Latvijas ekonomisko atlabšanu. Latvijā oligarhu problēma tiek risināta – skatoties uz priekšu, tam būs tikai pozitīvas sekas,» norāda Vulfs.

Pēc viņa teiktā, ja Latvijā ir korupcija un tās eksistenci ir iespējams pierādīt, tad tā ir jāiznīdē. Turklāt, ja Latvijas politiķi šo problēmu uztverot nopietni, tad tas esot liels pluss Latvijai kā valstij. «Labā ziņa ir tā, ka valsts pašlaik ir beigusi saņemt Starptautiskā Valūtas fonda programmas naudu, tai vairs nav jāizdod parādzīmes. Finansiāli patlaban neesat pakļauti starptautiskajiem tirgiem, līdz ar to tagad ir īstais laiks, kad ar to tikt galā,» uzskata Swedbank vadītājs.

Kā stāsta Vulfs, parlamentāro krīzi izraisījušie faktori jau kādu laiku ir bijusi problēma – «visi to zinām». Līdz ar to, ja esot iespējams nodrošināt maksimāli pārskatāmu tās risināšanas procesu, Latvijai no tā tikai iegūšot.

«Viens no līderības grūtākajiem uzdevumiem ir saņemt drosmi, lai darītu pareizās lietas, vienlaikus pārāk daudz nenoķengājot priekštečus un vēsturi, citādi var rasties situācija, ka pati problēma netiek risināta,» uzsvēra Vulfs.

Vienlaikus viņš atzīmē, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbībai jābūt stingri regulētai, atvērtai un pārskatāmai – «jebkurai lietai mākslīgi uzlikts vāks agri vai vēlu uzsprāgs».


Saistītie raksti

1 komentārs

  1. KO?
    Kādu?
    tas ka saskaņieši dabūs vairāk balsis, tas ka vienotība zaudēs līderpozīcijas, tas ka visu latvijai palielināsies balsis, bet neko daudz?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas