Tagad var arī pats mājās veikt Covid-19 antivielu testu

Euroaptieka visās tīkla aptiekās Latvijā piedāvā Covid-19 seroloģiskos jeb antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem iespējams noskaidrot, vai organismā ir IgG un IgM antivielas, kas radušās pēc Covid-19 pārslimošanas, informē aptiekas pārstāvji.

Testu var iegādāties ikviens bez ārsta nozīmējuma un to iespējams veikt mājas apstākļos desmit minūšu laikā. Testu ražotājs ir Šveices biotehnoloģiju kompānija PRIMA Lab SA, un tests ir apstiprināts gan Eiropas Savienībā, gan Zāļu valsts aģentūrā, norāda Euroaptieka.

Testa veikšana ir vienkārša – ar testa iepakojumā pievienoto lanceti nepieciešams veikt dūrienu pirkstā, lai no tā ar pipeti noņemtu vienu asins pilienu. Pēc tam to iepilina testa kasetes iedobē, kurā ir iestrādātas antivielu un koloidālo zelta nanodaļiņas, kas ātri un kvalitatīvi noteiks IgG un IgM antivielu klātbūtni asinīs, kas norāda uz vīrusa infekciju un izrietošo imūno atbildes reakciju pret SARS-CoV-2.

Ražotājs iesaka testu veikt 10–20 dienas pēc simptomu parādīšanās vai iespējamā kontakta ar Covid-19 saslimušo. Gadījumā, ja organisms ir pakļauts vīrusa iedarbībai, tad IgG un/vai IgM antivielas pret SARS-CoV-2 tiek novērotas 19 dienu laikā no simptomu rašanās (60% gadījumos pirmās nedēļas laikā un 90% gadījumos otrajā nedēļā). Pirmajās dienās pēc inficēšanās, kad organisma imūnā atbilde joprojām attīstās, antivielas var netikt noteiktas.

Ja pēc ekspresdiagnostikas testa veikšanas organismā diagnosticētas antivielas – tests ir pozitīvs, taču iepriekš saslimšana nav konstatēta, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu, lai vienotos par papildu izmeklējumu veikšanu, norāda aptiekā.

Testa ražotājs PRIMA Lab SA vērš uzmanību, ka tests neuzrāda antivielas, kas radušās pēc vakcinācijas.

Papildus tam, antivielu pret SARS-CoV-2 aizsargājošo iedarbību ilgtermiņā starptautiskās zinātnieku aprindās joprojām pēta, tāpēc šādu antivielu noteikšana neliecina par aizsargimunitātes sasniegšanu un netiek izslēgts, ka saslimšana ar Covid-19 nevar notikt atkārtoti.

«Valsts zinātniskais institūts BIOR tikko kā ir izpētījis, ka katrs desmitais jeb gandrīz 12% Latvijas iedzīvotāju varētu būt pārslimojuši Covid-19, pašiem to nenojaušot. Šobrīd, kad tiek ieviesti ierobežojumu atvieglojumi cilvēkiem, kuri ir izslimojuši Covid-19, iespēja noskaidrot antivielas pret koronavīrusu ir ļoti aktuāla,» saka Euroaptieka valdes priekšsēdētāja Nataļja Zaharova.

«Līdz ar to mēs iedzīvotājiem piedāvājam Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem ir iespējams ātri un viegli mājas apstākļos noskaidrot, vai organismā ir antivielas pēc pārslimota Covid-19. Šie testi var būt noderīgi ikvienam, kuram ir aizdomas, ka iepriekš bijusi saslimšana ar koronavīrusu, kas noritējusi bez nozīmīgiem simptomiem vai pat bez tiem. Vai arī, iespējams, iepriekš bijis kontakts ar koronavīrusa saslimušo,» uzsver Zaharova.

Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testu var iegādāties ikviens bez ārsta receptes visās 56 Euroaptieka tīkla aptiekās Latvijā, un tas maksā 10,99 eiro. Testus var ērti un ātri saņemt arī ar piegādi, izmantojot Euroaptieka pakalpojumu Medikamentu piegāde mājās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas