Taivānā pēc Lietuvas vakcīnu dāvinājuma augusi lietuviešu alus un šokolādes tirdzniecība

Austrumāzijā, Taivānā strauji audzis pieprasījums pēc lietuviešu šokolādes un alus, iedzīvotājiem paužot pateicību par 20 000 Covid-19 vakcīnas devu dāvinājumu no Lietuvas puses, vēsta raidorganizācija LRT.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsbeģis (Gabrielius Landsbergis) mikroemuāru vietnē Twitter paziņoja: «Es lepojos, ka, kaut arī nelielā veidā, mēs varam izrādīt solidaritāti ar Taivānas tautu cīņā ar Covid-19. Brīvību mīlošiem cilvēkiem vajadzētu gādāt vienam par otru!»

Pēc šī paziņojuma Lietuvas šokolādes ražotāja Rūta pasūtījumu apjoms Taivānā ir audzis vairāk nekā desmitkārt. Ražotāja pārstāvji Austrumāzijas zemē steidz papildināt krājumus, ziņoja neatkarīgā Taivānas ziņu vietne The News Lens.

Lasiet arī: Pavļuts: Līdz rudenim sasniegt pūļa imunitātei nepieciešamos 70% vairs nešķiet reāli

Uzņēmuma pārstāvji pastāstīja The News Lens, ka daudzi klienti, iepērkoties interneta veikalā, atstājuši pateicības tekstu: «Paldies, Lietuva». Vārds «Lietuva» meklēts arī Taivānas Google tīklā vairāk nekā 200 000 reižu, «padarot to par vienu no šīs nedēļas populārākajiem atslēgas vārdiem», vēstīja Taivānas ziņu vietne.

Taivānas interneta lietotāji arī ieteikuši iegādāties valstī pieejamo lietuviešu alu Volfas Engelmanas.

20 000 AstraZeneca vakcīnas devu dāvinājums notiek laikā, kad Lietuva iecerējusi Taivānā izveidot tirdzniecības pārstāvniecību. Vairāki lietuviešu likumdevēji arī ierosinājuši atzīt Taivānas neatkarību.

Pašlaik Lietuvai nav oficiālu attiecību ar Taivānu, kuru Pekina uzskata par Ķīnas sastāvdaļu. Arī Viļņa oficiāli atbalsta vienas Ķīnas politiku, diplomātisku Ķīnas nostājas atzīšanu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1439386/sales-of-lithuanian-chocolate-and-beer-surge-in-taiwan-after-vaccine-donation

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas