bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 01.04.2020 | Vārda dienas: Dagne, Dagnis
LatviaLatvija

Pēdējo desmit mēnešu laikā Latvijā reģistrēto taksistu skaits ir dubultojies

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠobrīd 5 405 transportlīdzekļu vadītāji ir tiesīgi veikt pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru un vieglo automobili – liecina Autotransporta direkcijas Taksometru vadītāju reģistra dati.

Transportlīdzekļu vadītāju, kas vēlas sniegt minētos pakalpojumus, skaitam katru mēnesi ir tendence pieaugt vidēji par 200 vadītājiem, bet pēdējo desmit mēnešu laikā vadītāju skaits ir dubultojies, ziņo Autotransporta direkcija, kas veic vadītāju reģistrāciju un izslēgšanu no Taksometru vadītāju reģistra.

Autotransporta direkcijā norāda, ka šī gada 1.aprīlī Taksometru vadītāju reģistrā ir reģistrēti 5 405 transportlīdzekļu vadītāji. Trīs mēnešu laikā reģistrēto transportlīdzekļu vadītāju skaits ir pieaudzis par 608 vadītājiem jeb 13%. Kopš brīža, kad reģistrācija kļuva obligāta, lai drīkstētu veikt pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru vai vieglo automobili, proti, 2018.gada 1.jūnija transportlīdzekļu vadītāju ir pieaudzis par 117%. Proti, 2018.gada 1.jūnijā taksometru vadītāju sarakstā bija 2 490 transportlīdzekļu vadītāji.

Tāpat direkcijas dati liecina, ka desmit mēnešu laikā no Taksometru vadītāju reģistra ir izslēgti 158 transportlīdzekļu vadītāji par neatbilstību normatīvo aktu prasībām. Galvenokārt pārkāpumi saistīti ar ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu un astoņu soda punktu uzkrāšanu – līdz 1.aprīlim minēto pārkāpumu dēļ no reģistra ir izslēgti 150 vadītāji.

Savukārt astoņu transportlīdzekļu vadītāji ir izslēgti sakarā ar valsts valodas nezināšanu. Lai transportlīdzekļa vadītājs varētu sniegt taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus, latviešu valoda ir jāpārvalda ne zemāk kā B līmeņa 1.pakāpē, atzīmē direkcijā.

Kas jādara, lai kļūtu par taksometra vadītāju?

Komersantiem, kas vēlas veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, Autotransporta direkcijā ir jāsaņem licence šāda veida pakalpojumu sniegšanai un licences kartīte katram transportlīdzeklim, ar kuru tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi.

«Šī gada 1.aprīlī darbībā esošas ir 365 licences pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili un 264 transportlīdzekļu licences kartītes. Pasažieru komercpakalpojumus ar vieglo automobili komersanti iedzīvotājiem var piedāvāt, tikai izmantojot elektronisko sakaru līdzekļus tiešsaistē speciāli izveidotā tīmekļvietnē vai mobilajā aplikācijā. Savukārt pasažieri par braucienu var norēķināties tikai bezskaidrā naudā,» stāsta Autotransporta direkcijā.

Autotransporta direkcija vērš pārvadātāju uzmanību, ka no šī gada 1.maija pārvadātājiem, saņemot transportlīdzekļa licences kartīti, vienlaikus būs jāvēršas pie apdrošinātāja un jānoslēdz jauns apdrošināšanas līgums.

Atbilstoši grozījumiem Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā līdzšinējais noslēgtais apdrošināšanas līgums tiks uzskatīts par izbeigtu ar brīdi, kad transportlīdzeklim tiks izsniegta licences kartīte pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo transportlīdzekli. Tāpat pārvadātājiem jāņem vērā, ka apdrošināšanas prēmijas apmēru nosaka pats apdrošinātājs, ievērojot transportlīdzekļa veidu, izmantošanas mērķi un citus risku ietekmējošus faktorus.

Šobrīd Saeimā tiek skatīti arī grozījumi likumā Par valsts sociālo nodokli. Grozījumu projekts paredz, ka pirms licences kartītes pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili saņemšanas pārvadātājam būs jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātā iemaksa 130 eiro apmērā ik mēnesi.


Pievienot komentāru

Sociālie mediji dzēš dezinformāciju saturošus prezidentu ierakstus

Sociālie tīkli Facebook un Twitter ir pievērsušies cīņai pret dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar nepārbaudītu preparātu izmantošanu COVID-19 ārstēšanā. Izdzēsti tikuši Brazīlijas un Venecuēlas prezidentu ieraksti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēumiem no 1.aprīļa jāievēro jaunas higiēnas prasības

Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā jānodrošina apmeklētājiem iespēja rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis pagājušajā gadā palielinājies par 1,5%

Lopkopības nozarē lielākais iepirkuma cenas palielinājums bija cūkgaļai – par 18,4%, sasniedzot 1 608,67 eiro par tonnu, kas ir augstākā cena kopš 2014.gada.

Igaunijā novēro kāpumu maksājumu saistību nepildīšanā

COVID-19 izplatības un ierobežojumu dēļ Igaunijas tautsaimniecībā ir saskatāmas maksājumu saistību nepildīšanas pazīmes, tā novērojis parādu atmaksas un finanšu risku pārvaldības uzņēmums Creditinfo Eesti, ziņo igauņu raidsabiedrība ERR.

Darbaspēka izmaksas Latvijā pērn krietni zemākas nekā ES un eirozonā vidēji

Saskaņā ar tiem zemākas nekā Latvijā darbaspēka izmaksas ekonomikā pērn bija vien Lietuvā, Rumānijā un Bulgārijā.

Dīkstāves pabalstu saņems arī autoratlīdzību saņēmēji, pašnodarbinātie un darbinieki mikrouzņēmumos

Valdībā līdz šim atbalstītais dīkstāves pabalstu regulējums attiecās uz to darba ņēmēju loku, kuru darba devēji maksājuši visus nodokļus.

Krievijā inficēšanās gadījumu skaits dienas laikā aug par 500

Krievijā strauji audzis inficēšanās temps ar COVID-19. Diennakts laikā līdz otrdienai, 31.martam, klāt nākuši 500 jauni slimības un astoņi nāves gadījumi, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Konstatēta plaša inficēšanās ar COVID-19 Rīgas patversmē; visiem noteikta karantīna

Latvijas Televīzijas vēsta, ka saslimšana konstatēta kādas reliģiskas organizācijas patversmē, kur apstiprināti vismaz 30 COVID-19 saslimšanas gadījumu.

FDP atzinīgi novērtē valdības rīcību COVID-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai

Atbalsta pasākumiem jābūt sabalansētiem ar budžeta resursiem un valsts spēju aizņemties, kā arī tie nedrīkst izraisīt fiskālo nesabalansētību vidējā termiņā un ilgtermiņā.

EM atgādina arī dzīvokļu iemītniekiem ievērot distanci no kaimiņiem

Gan kāpņu telpās u.c. daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās, māju pagalmos un stāvlaukumos – personām jāievēro savstarpēja divu metru distance.

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārceļ uz 2021.gadu

Izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Igaunijā degvielas tirdzniecība sarukusi par 30%–50%

Degvielas tirgotāji Igaunijā COVID-19 uzliesmojuma un ārkārtas ierobežojumu laikā ir novērojuši būtisku tirdzniecības apjoma kritumu, taču benzīnam un dīzeļdegvielai tas atšķiras, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

airBaltic nogādā mājās vairāk nekā 2 700 pasažieru

Kopumā no 20. līdz 30.martam speciālajos lidojumos airBaltic pārvadājusi 2 262 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājus no Abū Dabī, Amsterdamas, Frankfurtes, Stambulas, Londonas, Malagas, Maltas un Tbilisi uz Rīgu.

Elektrības cena nokritusies līdz zemākajam līmenim septiņu gadu laikā

Elektroenerģijas cenas straujo kritumu sekmējuši labvēlīgie laikapstākļi – siltā ziema, vējainais laiks un pieaugušās ūdens rezerves elektroenerģijas ražošanai.

Lielbritāniju mudina COVID-19 dēļ pagarināt Brexit pārejas posmu

Eiropas Parlamenta lielākā partiju apvienība ir nākusi klajā ar aicinājumu Lielbritānijai pārcelt ES izstāšanās pārejas perioda beigu termiņu uz vēlāku laiku, jo, valstij cīnoties ar COVID-19 uzliesmojumu, sarunām ar ES atliek vēl mazāk laika, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Koronavīrusa gadījumi Baltijā. Latvijā – 398, Lietuvā – 533, Igaunijā – 745

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 398. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 533 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimis ar koronavīrusu.

Šuplinska pieļauj, ka klātienes mācību režīmā skolas šogad vairs neatgriezīsies un daļai skolēnu centralizētie eksāmeni izpaliks

Ir skaidrs, ka attālinātās mācības Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās ieilgs, un, iespējams, klātienes mācību režīms šosezon nemaz netiks atjaunots, norāda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Itālija pagarina karantīnu, novēro lēnāku inficēšanās tempu

Itālijas valdība ir paildzinājusi termiņu valsts mēroga karantīnai līdz Lieldienām, un novērojusi lēnāku epidēmijas izplatīšanās tempu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Uz laiku atstādina no amata Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču

Radzevičs ir atstādināts no amata uz laiku, kamēr notiks izpilddirektora darba pārkāpuma izvērtējums, norāda pagaidu administrācijas vadītājs.

Naftas cenas kritušās līdz zemākajam līmenim 18 gadu laikā

ASV un Eiropas akciju cenas pieauga par spīti tam, ka daudzas valstis tuvākās nedēļas paliks noslēgtas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Ungārijā palielina Orbāna pilnvaras, vēlas sodīt dezinformācijas izplatītājus

Ungārijas parlaments ir pieņēmis likumprojektu, ar ko koronavīrusa pandēmijas apstākļos premjerministra Viktora Orbāna vadītai valdībai ir ļauts pašai pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Reģionālo maršrutu autobusos ieviesti pasažieru skaitu ierobežojošie pasākumi

Pasažieriem atbildīgi jāizvērtē sabiedriskā transporta lietošanas nepieciešamība un jāizmanto sabiedriskais transports tikai būtiskos gadījumos.

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stājas spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!