Tālbraucēju protesta dēļ Kanādas galvaspilsētā izsludina ārkārtējo stāvokli

Kanādas galvaspilsētā Otavā, otro nedēļu turpinoties kravas furgonu šoferu protesta akcijai pret kovida vakcinācijas prasību, ir izsludināts ārkārtējais stāvoklis, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Otavas mērs Džims Vatsons (Jim Watson) norādījis, ka protesta akcija, kas koncentrēta Kanādas parlamentu ieskaujošajās ielās, kļuvusi pilnībā nekontrolējama, jo protestētāju ir vairāk nekā policistu. Pēc Vatsona teiktā, notiekošais apdraudot iedzīvotāju drošību. Kopš janvāra beigām ir paralizēta transporta kustība Otavas centrā, uz ielu braucamās daļas atrodas kravas furgoni un teltis.

«Šis ir jāpavērš pretējā virzienā, mums ir jāatgūst mūsu pilsēta,» Otavas mērs sacījis Kanādas radio stacijā DFRA, norādot uz protestētāju rīcību – nerimstošu «skaņas signālu un sirēnu skandēšanu, pirotehniku un [protesta akcijas] pārvēršanu ballītē».

Lasiet arī: Kanāda atsakās ievest armiju galvaspilsētā, lai izgaiņātu tālbraucējus-vakcīnu pretiniekus

Vatsons nav norādījis konkrēti kādus ierobežojušus pasākumus viņš varētu pilnvarot, taču vietējā policija paudusi gatavību aizturēt personas, kuras apgādā protestētājus ar degvielu, tualetes papīru un pārtiku, vēsta BBC.

Kanādas premjerministrs Džastons Trudo (Justin Trudeau) ir noraidījis iespēju tikties ar protestējošiem šoferiem.

BNN jau vēstīja, ka Kanādas valdība 15.janvārī ieviesusi valstī prasību tiem kanādiešu kravas automašīnu vadītājiem, kuri nav vakcinējušies pret kovidu, doties pašizolācijā, kolīdz viņi iebraukuši valstī no ASV. Arī ASV ir nesen paziņojušas, ka ārvalstu kravas autotransporta šoferiem, kuri iebrauc valstī, ir jāuzrāda vakcinācijas apliecinājums.

Protestētāju prasības, kas sākotnēji bijušas saistītas ar pārrobežu šoferu vakcinācijas noteikumu, pāraugušas aicinājumos atcelt arī citus ar kovida vakcināciju saistītus ierobežojumus, piemēram, liegumu apmeklēt ēdināšanas iestādes bez kovida sertifikāta. Daļa protestētāju pauduši gatavību turpināt piketēt un uzturēties galvaspilsētas centrā līdz minēto ierobežojumu atcelšanai, vēsta BBC.

Kā liecina Kanādas oficiālā statistika, valstī pret kovidu ir vakcinējušies 88,08% no iedzīvotājiem vecumā no pieciem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas