Taliban Afganistānā sola neaizliegt sieviešu izglītību un nodarbinātību

Afganistānu iekarojušais grupējums Taliban pirmajā preses konferencē kopš varas sagrābšanas solījis ievērot sieviešu tiesības islāma tiesību robežās, kaut arī iepriekšējā valdīšanas laikā tas liedzis izglītības iespējas iedzīvotājām no desmit gadu vecuma, vēsta britu raidorgnizācija BBC.

Afganistānas televīzijā pārraidītā preses konferencē Kabulā otrdien, 17.augustā, grupējuma preses pārstāvis Zabihulla Mudžahids paziņojis: «Mēs ļausim sievietēm strādāt, un mācīties mūsu [noteiktajās – BNN] robežās. (..) Mūsu sabiedrībā sievietes būs ļoti aktīvas.»

Lasiet arī: Video: ASV aizstāv lēmumu izvest spēkus no Afganistānas

Taliban runasvīrs gan nav sniedzis skaidru atbildi uzjautājumiem, kā sievietes drīkstēs ģērbties ārpus mājas un kādi amati un profesijas sievietēm būs pieejamas darba tirgū. Otrdien militārais grupējums arī pasludinājis vispārēju amnestiju visā Afganistānā, un norādījis, ka vēlas, lai tā organizētajā Afganistānas valdībā darbotos sievietes.

BBC vēsta, ka, aptaujājot sievietes galvaspilsētā Kabulā, daļa paudusi cerīgu attieksmi par turpmāko dzīvi valstī, ja solījumi par izglītības un darba iespējām tiks turēti. Citas afgāņu sievietes paudušas neticību Mudžahida teiktajam, uzskatot, ka šādi sievietes tiekot izvilinātas ārā no dzīvesvietas, lai tiktu sodītas.

Šī neuzticēšanās sakņojas pieredzē no Taliban iepriekšējā valdīšanas laika Afganistānā, kas ilga no 1996. līdz 2001.gadam. Tolaik grupējums uzturēja valstī savu islāma šariata tiesību sistēmas interpretāciju, un liedza sieviešu dzimuma iedzīvotājām saņemt izglītību pēc desmit gadu vecuma un prasīja ārpus mājas nēsāt apģērbu, kas pilnībā nosedz ķermeni un seju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas