Tallina aptur kādreizējās Ļeņina pils pārbūves plānu

Igaunijas galvaspilsētas pašvaldība laikā, kad strauji augušas būvniecības izmaksas, paziņojusi, ka pieņemts lēmums apturēt vērienīgās koncertzāles Linnahall pārbūves ieceri, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tallinas Linnahall tika uzcelta 1980.gadā ar sākotnējo nosaukumu «V. I. Ļeņina Kultūras un sporta pils». Tā ir daudzfunkcionāla pasākumu norises vieta, kas atrodas galvaspilsētas ostas tuvumā, tieši aiz Tallinas vecpilsētas sienām. Vērienīgā ēka šobrīd stāv gandrīz pamesta, un Tallinas pašvaldība ilgāku laiku gatavojusi ieceri par vērienīgu atjaunošanas un pārbūves projektu, lai tā kļūtu par aktīvu konferenču un koncertu norises vietu.

Neizdodas atrast investorus

Lēmumā par darbu apturēšanu pašvaldība šonedēļ vēstījusi, ka ar Linnahall projektu patlaban nav saprātīgi virzīties uz priekšu. Pēc domnieku paustā, lēmums būtu jāpārskata, kad ekonomika un politiskā situācija būs stabilizējusies, investori atkal varēs pieņemt rūpīgi pārdomātus lēmumus un adekvāti novērtēt riskus.

Lasiet arī: Izcilais Rīgas kamerkoris Ave Sol aicina uz svinīgu 4.maija koncertu

Tallina februārī nolīga uzņēmumu KPMG Baltics kā konsultantus, lai atrastu investorus, kuri vēlētos izveidot publisko-privāto partnerību ar pašvaldību, lai īstenotu projektu. KPMG Baltics secināja, ka investori sākuši svārstīties situācijā, kad būvuzņēmēji nevēlas dot ilgtermiņa prognozes vai slēgt fiksētas cenas līgumus. Investoru intereses trūkums savukārt nozīmē, ka, visticamāk, pilsētai partnera izvēlē trūktu izvēles iespēju un kandidātu konkurences, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas