Tallinā atver skolu ukraiņu bērniem

Tallinā šonedēļ atvērta skola bērniem no kara plosītās Ukrainas, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lillekilas Ģimnāzija Tallinā ir vienīgā skola Igaunijā, kurā vienuviet kopā varēs mācīties ukraiņu 200 bērni. Par ukraiņu mācību programmas pirmajām dienām otrdien, 12.aprīlī, vēstīja telekanāla ETV raidījums Aktuaalne kaamera.

Programma tiek salāgota ar to, ka daudzi bērni joprojām mācās tālmācībā pie ukraiņu skolotājiem. Šis laiks tiek iekļauts dienas mācību laikā un pēc šī posma sākas nodarbības klātienē.

Lasiet arī: FOTO | Plaisas pagrabos – Uzvaras piemineklis tiek ierobežots

«Kam igauņu valodas stunda, kam ukraiņu valodas stunda, kam matemātikas stunda. Un pirmdienās mums ir skolotājs, kurš sāks mācīt robotiku, ko var darīt visi bērni. Otrdienās, piemēram, mums ir māksla. Trešdien mums būs ielu dejas, atkal visiem bērniem,» mācību saturu ieskicēja skolas projektu vadītāja Nataļja Mjaļicina.

Lai arī bērni skolā runā krieviski, starpvalodu nav. Lillekilas Ģimnāzija ir viena no pieredzes bagātākajām skolām Igaunijā attiecībā šādas metodikas mācībām, un tā ir arī integrācijas kompetenču centrs. Bērniem palīdz arī skolotāji no Ukrainas. To dara piemēram skolotāja Marharita no Harkivas pilsētas, kura šobrīd izpostītajā pilsētā mācījusi pirmās klases skolēnus, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas