Tallinā elektroskrejriteņu braucējus izglīto satiksmes ētikā un drošībā

Igaunijas galvaspilsētā šonedēļ rīkotas apmācības elektroskrejriteņu braucējiem. Ņemot vērā šo braucamrīku un ar tiem saistīto avāriju skaitu galvaspilsētas ielās, apmācībās braucēji tiek izglītoti satiksmes ētikā un drošībā, cita starpā, tiem iesakot nēsāt ķiveres, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kopš vasaras sākuma Tallinas centrā un Ziemeļu rajonā, kur ir pieejami īres elektroskrejriteņi, policija ir reģistrējusi vairāk nekā 70 ceļu satiksmes negadījumus ar šiem transportlīdzekļiem. Negadījumos visbiežāk ir cietušie, un šovasar miesas bojājumus šādos kritienos vai sadursmēs galvaspilsētā jau guvuši ap 80 cilvēki.

Lasiet arī: Čaka ielā likvidēs vienu no velojoslām

Vairums negadījumu ir saistīti ar elektroskrejriteņu braucēju nespēju to novaldīt, kā arī ar kritieniem pie asfalta iedobēm ap kanalizācijas aku vākiem vai pie ietvju apmalēm.

Kā skaidroja Tallinas policijas centra rajona iecirkņa negadījumu novēršanas speciāliste Mari-Līsa Meldere (Mari-Liis Mölder) svarīgākais ir ar likumu noteikt, ka elektroskrejriteņu maksimālais braukšanas ātrums ir 25 km/h. Svarīgs norādījums ir braukt ar ķiveri uz galvas. «Uzmanieties no gājējiem, citiem braucējiem sev priekšā. Jums vienkārši jābūt uzmanīgiem, un, protams, jāpārbauda, vai skrejritenis ir braukšanas kārtībā,» tā policijas pārstāves teikto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas