Tallina gādā par bīstamāko veloceliņu īpašu apzīmēšanu

Tallinā veloceliņi, kur konstatēti daudz ceļu satiksmes negadījumi, tiek krāsoti sarkanā krasā. Tas darīts 2021.gadā, taču šā gada pavasarī krāsa jau ir atlupusi un pašvaldībai jāorganizē atkārtota krāsas slāņa uzklāšana, sākot no visbīstamākajiem posmiem, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

«Mūsu mērķis ir pakāpeniski izveidot drošu veloceliņu tīklu, kas pilsētas centrā būtu atdalīts no ietvēm un ielu braucamās daļas, kā tas paredzēts Tallinas velosatiksmes stratēģijā,» šonedēļ norādījis Tallinas vicemērs Vladimirs Svets (Vladimir Svet). Viņš arī pavēstījis, galvaspilsētā tiks izbūvēti jauni veloceliņi.

Lasiet arī: FOTO | Rīgas Satiksmes autobusi uz Kijivu dodas piekrāmēti pilni ar ziedojumiem

«Bīstamākajos posmos, kur neizbēgami nākas dalīt pieejamo ielas platumu starp velosipēdistiem un citiem satiksmes dalībniekiem, ir jāpaliek sarkanajam ceļa apzīmējumam, un tas ir jāatjauno šajās vietās līdz ar gājēju pārejām un citiem satiksmes apzīmējumiem,» tā Tallinas vicemērs.

Sarkanais krāsojums tiks atjaunots veloceliņos pilsētas centrā, īpaši bīstamākajos posmos, starp kuriem ir īpaši šauras vietas, krustojumi, autobusu, trolejbusu un tramvaju pieturas, iebraukšanas un izbraukšanas vietās, kā arī tur, kur nav barjeru, kas atdala velojoslas no motorizētajiem transportlīdzekļiem. Tallinā turpināsies arī velojoslu atdalīšana no citām joslām ar fiziskām barjerām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas