Tallinā notiek vērienīgas NATO kiberdrošības mācības

Tallinā strādājošais NATO kiberdrošības centrs šonedēļ vada ikgadējās mācības kiberapdraudējumu novēršanas jomā, sadarbojoties ar NATO dalībvalstīm un alianses partnervalstīm, kā arī ar tehnoloģiju uzņēmumiem.

Igaunijas raidorganizācija ERR ziņo, citējot centra pārstāvju pausto, ka mācībās «Slēgtie vairogi 2017», kas norisinās no 24. līdz 28.aprīlim kopumā piedalās aptuveni 800 dalībnieku no 25 valstīm.

«Mācības pirmo reizi ir tik sarežģītas, lielas un intensīvas,» skaidrojis NATO kiberdrošības centra pārstāvis Svens Sakovs (Sven Sakkov). «Papildus daudziem jauniem tehnoloģiskiem elementiem, notiks stratēģiskā spēle un paralēli tai – klasiskas tehniskās mācības, kur politiskie padomnieki var praktizēties lēmumu pieņemšanā situācijās, kad jārisina kiberincidenti,» tā Sakovs.

Mācību scenārijā paredzēts, ka izdomātas valsts militārai bāze cieš ne mazāk kā 2 500 dažāda rakstura kiberuzbrukumos, bet tās aizstāvjiem jānodrošina bāzes elektrotīklu, komandcentra un citu sistēmu, kā arī bāzē izvietoto bezpilota lidaparātu funkcionēšana.

Ref: 111.111.103.4537

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas