Tallinā slēdz kafejnīcu par sertifikātu nepārbaudīšanu

Igaunijas Veselības pārvalde likusi slēgt kādu kafejnīcu Tallinā par vairākkārtēju epidemioloģisko ierobežojumu neievērošanu. Ierobežojumi paredz pārbaudīt klientu Covid-19 sertifikātus un neapkalpot klientus, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, vēsta raidorganizācija ERR.

Iestāde pavēstījusi, ka tās pārstāvji kopā ar Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes darbiniekiem atklājusi, ka kafejnīca OÜ MEM Cafe nav pildījusi noteikumus, kas šoruden valstī ir spēkā jau ilgāku laiku saskaņā ar Valdības rīkojumu Nr. 305. Tas paredz ēdināšanas iestādēs pārbaudīt gan minētos sertifikātus, gan klientu personu apliecinošos dokumentus.

Lasiet arī: Grieķija ieviesīs obligātu vakcināciju senioriem

«Policijas un robežsardzes pārvalde apmeklējusi MEM Cafe kopumā četras reizes un atklājusi valdības noteikto ierobežojumu pārkāpumus,» policijas Ziemeļu apgabala priekšnieks Joseps Kāsiks (Joosep Kaasik) otrdien, 30.novembrī, pavēstījis mikroemuāru vietnē Twitter. «Līdz šim uzliktie naudassodi 15 000 eiro apmērā uzņēmumu nav ietekmējuši. Tas ir publiski atteicies ievērot ierobežojumus. Šodien Veselības pārvalde slēdza kafejnīcu, lai sargātu sabiedrības veselību.»

Uzņēmējs nevēlas «veselības diktatūru»

OÜ MEM Cafe valdes loceklis Elviss Brauers (Elvis Brauer) savukārt paudis nepiekāpīgu nostāju: «Mums mūsu kafejnīcā nav vajadzīgs izveidot veselības diktatūru. Es atzīstu, kas ir sports; es atzīstu, kas ir pārtika. Mūsu veselība ir laba,» sacījis Brauers. Interesanti, ka kafejnīca ir izveidojusi savu atbalsta fondu, kas līdz šim ir savācis vairāk nekā 50 000 eiro, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas