Tallinā slēgs ielu, lai ļautu migrēt vardēm

Igaunijas galvaspilsētā uz divām nedēļām naktīs tiks slēgta kāda iela, lai ļautu tūkstošiem varžu to šķērsot un nokļūt pavasara barošanās vietās, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ierobežojums attiecas uz ielu Astangu tänav Tallinas Hābersti rajonā. Vienā tās posmā nākamās divas nedēļas no pulksten 21.00 līdz pulksten 6.00 aizliegta kustība. Izņēmums būs sabiedriskā transporta kustībai.

Lasiet arī: Igaunija piesaka savu «luksofora sistēmu» sadzīvošanai ar vīrusu un ierobežojumiem

Tallinas vicemērs Hābersti rajona jautājumos Oļegs Siljanovs (Oleg Siljanov) skaidrojis, ka ielas slēgšana nepieciešama, lai novērstu varžu masveida bojāeju.

«Šis Astangu tänav posms ir viens no lielākajiem abinieku migrācijas koridoriem Igaunijā, pa kuru katru pavasari pārceļo tūkstošiem varžu. Ierobežojuma nolūks ir gādāt par drošu migrācijas ceļu aizsargātiem abiniekiem, lai tie dotos no ziemošanas vietām uz barošanās dīķiem, kas atrodas gar Astangu tänav,» skaidrojis amatpersona.

Iepriekšējos gados vardēm pārceļot pār ielai palīdzējuši brīvprātīgie, taču šobrīd koronavīrusa izplatības dēļ tas nav iespējams, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas