Tallina tiecas atjaunot Baltijas ceļošanas zonu

Igaunijas ārlietu ministre Eva-Marija Līmetsa (Eva-Maria Liimets) lūgusi Igaunijas valdību pilnvarot viņu atsākt sarunas ar Latviju un Lietuvu par kopīgas Baltijas ceļošanas zonas atkārtotu izveidi, vēsta raidorganizācija ERR.

«Vēl nav īstais [Covid-19 saslimstības] līmenis, lai pilnībā atvērtu sabiedrības, bet ir īstais laiks, lai sāktu gatavoties un apspriestu, kā tas būtu iespējams,» trešdien, 29.aprīlī, intervijā ERR sacījusi Līmetsa. «Šīs apspriedes būs ar skatu nākotnē, jo ir jāņem vērā, ka ar katru nedēļu mūsu sabiedrībās tiek vakcinēti arvien vairāk cilvēku.»

Lasiet arī: Pandēmijas ietekmē uz ceļiem satiksmes intensitāte kritusies par 7%

Sarunas par vienotas Baltijas ceļošanas telpas izveidi kontekstā ar spēkā esošām Covid-19 pašizolācijas prasībām varētu sākties nākamajā nedēļā. To pirmais mērķis būtu apspriest visu valstu iespējas.

Pērn trīs Baltijas valstis, pārvarējušas Covid-19 pirmo vilni, izveidoja Baltijas brīvas ceļošanas telpu, kas palika spēkā līdz rudenim. Līdztekus Igaunija ir paudusi gatavību iesaistīties ES koronavīrusa ceļošanas pasu programmas izveides pilotprojektā, lai pasteidzinātu šāda ceļošanas dokumenta ieviešanu bloka teritorijā uz vasaras tūrisma sezonu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas