Tallinā tūkstoši paraksta aicinājumu aizliegt Krievijas popzvaigznes koncertu

Igaunijas galvaspilsētā maijā plānots koncerts krievu popmūzikas slavenībai Filipam Kirkorovam, kuru neielaiž Lietuvā. Petīciju ar prasību Tallinas pašvaldībai aizliegt koncerta norisi ir parakstījuši vairāk nekā 5 700 Igaunijas galvaspilsētas iedzīvotāju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Petīcija publicēta aizvadītajā trešdienā, 23.martā, pašvaldību un parlamenta petīciju vietnē Rahvaalgatus.ee. un līdz pirmdienai, 28.martam, to parakstījuši 5 739 iedzīvotāji.

«Mēs stingri iestājamies par to, lai Kirkorovam neļautu uzstāties Igaunijas galvaspilsētā. Tallinas pilsētas pašvaldībai pasākums ir jāaizliedz saistībā ar mākslinieka publiskajiem komentāriem, kur atbalstīta Krievijas agresija, kas sākās jau 2014.gadā,» norādījusi petīcijas iniciatore Anna-Meja Nāgela (Anne-May Nagel) un nevalstiskā organizācija EstYou.

Lasiet arī: Ukrainas kara 33.diena: Iebrucēji cenšas pārraut Kijivas aizsardzības līnijas, no Baltkrievijas turpina lidot raķetes

«Vēršam uzmanību, ka Filips Kirkorovs ir Krievijas Federācijas pilsonis un sabiedrisks darbinieks, kurš paudis atbalstu Ukrainas Krimas pussalas iekļaušanai Krievijas Federācijā. Šai saistībā Lietuvas Republika aizliedza viņam ieceļot valstī no 2021.gada 19.janvāra, un Ukraina kopš 2021.gada 22.jūnija ir iekļāvusi Filipu Kirkorovu to personu sarakstā, kuras apdraud valsts drošību,» rakstīts petīcijā, vēsta ERR.

Dziedātāja koncerts maijā plānots ne tikai Tallinā, bet arī Rīgā – 25.maijā, «Arēnā Rīga».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas