Tallina uzstādīs 100 masku vākšanas tvertnes

Igaunijas galvaspilsētā nolemts izvietot 100 vienreizējo Covid-19 mutes un deguna aizsegu vākšanas tvertņu, lai samazinātu plastmasas atkritumos nonākošo masku skaitu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Mēs gribam nodrošināt iespēju pārstrādāt izlietotās maskas, lai tās netiktu vienkārši iejauktas sadzīves atkritumos nepiesārņotu publiskas vietas,» skaidrojusi Tallinas pašvaldības koronavīrusa jautājumu padomniece Estere Epika (Ester Öpik). «Īpaša savākšanas tvertne ar atbilstošiem apzīmējumiem pamudina cilvēkus iemest masku pareizajā vietā. (..) Savāktās maskas tiks pārstrādātas un izmantotas kā izejmateriāli jauniem plastmasas izstrādājumiem, kā, piemēram, caurulēm.»

Pašvaldība sākotnēji plānojusi izvietot 100 šādas šķirošanas tvertnes publiskās vietās un to sūtīšanu pārstrādei rīkot līdz 2021.gada beigām.

Tvertnes iecerēts izvietot vakcinācijas centros, veselības aprūpes iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs, sporta un kultūras ēkās un centros, pilsētas pakalpojumu centros un muzejos, novietojot tās pie ieejām ēkās. Rudenī tvertnes plānots izvietot arī Tallinas, skolās vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas