Tallinā veidos 70 elektroskrejriteņu novietnes, lai mazinātu auto transportu

Igaunijas galvaspilsētā iedzīvotājus novietot elektroskrejriteņus vienkopus un nost no ielu braucamās daļas paredzēts mudināt ar 70 jaunām novietnēm pilsētvidē. Tās kalpos arī kā pamudinājums arvien vairāk pārvietoties bez automašīnām, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tallinas pašvaldības Transporta departaments pilsētas centrā izveidos 70 bezmaksas novietnes ar metāla sētiņu, kur būs iespējams novietot kopumā 1 380 elektroskrejriteņus vai divriteņus.

Lasiet arī: Beidzot izstrādāti noteikumi braukšanai ar elektroskrejriteņiem

Novietņu ierīkošanas darbi tiks daļēji segti no maksas autostāvvietu ienākumiem. Nākotnē Igaunijas galvaspilsētā elektroskrejriteņu sētiņas tiks veidotas arī Rargi ja Reisi jeb lielās autostāvvietās pie sabiedriskā transporta pieturām. Aprēķināts, ka nepieciešamības gadījumā pilsētā var izveidot pietiekami daudz novietnes, lai tajās atstātu 3 000 elektroskrejriteņu.

Elektroskrejriteņu nomas uzņēmumiem Tallina vairs neprasīs savākt transportlīdzekļus no pilsētvides līdz pulksten 11.00 vakarā. Attiecīgi šos transportlīdzekļus būs iespējams lietot pilsētā arī nakts laikā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas