Tallinas domē jaunu koalīciju izveido centristi un sociāldemokrāti

Igaunijā par kopīgu valdīšanu Tallinas domē otrdien, 9.novembrī, vienojusies ilggadējā galvaspilsētas saimniece Centra partija un sociāldemokrāti, kuri koalīcijas sarunās ieguvuši virkni augstu amatu, vēsta raidorganizācija ERR.

Pēc 17.oktobra pašvaldību vēlēšanām Centra partija, kura iepriekšējos četrus sasaukumus Tallinā strādājusi, valdot viena pati, bijusi spiesta meklēt partneri. Vairākumam 79 deputātu lielajā Tallinas Domē vairākumam ir nepieciešamas 40 deputātu vietas, un koalīcijas sarunu gaitā centristu 38 mandātiem piepulcināti seši sociāldemokrātu deputātu mandāti.

Lasiet arī: Tallinas domes vēlēšanās Centra partija zaudē absolūto vairākumu

Sociāldemokrāti koalīcijas sarunās, kā izskatās, bijuši gana prasīgi. Uz turpmākiem četriem gadiem, vai kamēr noturēsies, šī koalīcija Igaunijas Sociāldemokrātiskai partijai Tallinā būs trīs vicemēru amati, pilsētas domes priekšsēdētaja amats un viena galvaspilsētas rajona pārvaldnieka amats.

Tallinas mēra krēslā, kas Igaunijas galvaspilsētā ir atsevišķs amats, turpinās strādāt Centra partijas pārstāvis Mihails Kelvarts (Mihhail Kõlvart). Pēc koalīcijas līguma noslēgšanas Kelvarts nav noliedzis, ka strādāt divu partiju sadarbības modelī centristu deputātiem būs jauna pieredze. «Politiski līgumi pilsētas pārvaldībā tagad ir tiešām jauna pieeja. Laiks rādīs, kādas sekmes tie nesīs,» Tallinas mēra Mihaila Kelvarta (Mihhail Kõlvart) teikto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas