Tallinas domes vēlēšanās Centra partija zaudē absolūto vairākumu

Igaunijā aizvadītas pašvaldību vēlēšanas. Būtisku pavērsienu tās atnesušas Tallinas domē, kur vēlētāji lieguši vienpartijas vairākumu Centra partijai, kura viena pati Igaunijas galvaspilsētā valdījusi vairāk nekā desmit gadus, vēsta raidorganizācija ERR.

Politiskais spēks, kas strādā arī Igaunijas valdībā, aizvadītajā nedēļā notikušajās vēlēšanās saņēmis 45,2% balsu un 38 deputātu vietas. 79 deputātu lielajā Tallinas Domē vairākumam ir nepieciešamas 40 deputātu vietas.

Šī ir pirmā reize četros pašvaldības sasaukumos, kad centristi nav izcīnījuši 40 vai vairāk domnieku vietas. Nu viņie nāksies veidot koalīciju, un pagaidām nav zināms, kas varētu būt Centra partijas partneri, jo partiju nostājas un programmas ir gana atšķirīgas.

Lasiet arī: Tallinas priekšvēlēšanu solījumos dominē bērnudārzu un divvalodīgas izglītības jautājumi

Otro vietu vēlēšanās ieguvusi Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas (Kaja Kallas) vadītā Reformu partija, izcīnot 15 deputātu vietas, un vēlētāju atbalsts Tallinā, salīdzinot ar iepriekšējām, 2017.gada vēlēšanām, sarucis arī reformistiem. Astoņas vietas Tallinas domē ieguvusi liberālā partija Igaunija 200, labējie populisti Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE) – septiņas. Vēl Tallinas Domē iekļuvuši sociāldemokrāti un nacionālkonservatīvā partija Isamaa ar attiecīgi sešām un piecām deputātu vietām, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas