Tallinas eksmēriem plāno divkāršot pabalstu līdz 1000 eiro

Bijušais Tallinas mērs Edgars Savisārs

Celt Tallinas bijušo mēru pensijas pabalstu līdz vairāk nekā 1000 eiro, tā paredz Igaunijas galvaspilsētas pašvaldībā apstiprināts noteikumu projekts par darba samaksas paaugstināšanu domes un tās iestāžu darbiniekiem.

Kā trešdien, 2.oktobrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, līdzšinējie Tallinas domes noteikumi, kas ir spēkā kopš 2011.gada, paredz maksāt bijušajiem mēriem ikmēneša pabalstu 550 eiro apmērā. Tā saņēmējiem jābūt pensijas vecumā, tātad 63 gadus veciem vai vecākiem, un tie nedrīkst būt nodarbināti.

Vēl par šo tematu: Jaunais Tallinas mērs aizstāv krievu kultūras līdztiesību Igaunijā

Noteikumu projektā, kas vēl jāapstiprina domes balsojumā, arī paredzēts paaugstināt algas. Tā, piemēram, bērnu aizsardzības speciālistiem pie algas tiktu pielikti 100 eiro, bet domes struktūru vidēja līmeņa vadītājiem – ap 500 eiro. Attiecīgi pirmajiem atalgojums tiktu celts līdz 1 700 eiro, bet otrajiem – līdz 3 500 eiro.

Noteikumu anotācijā Tallinas dome skaidro, ka minētās pārmaiņas algu samērā nepieciešamas, lai pašvaldības vakances būtu konkurētspējīgas darba tirgū un lai nodrošinātu godīgu atalgojuma līdzsvaru, raksta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas