Tallinas mērs apmeklē Ukrainu palīdzības vajadzību noskaidrošanai

Ukrainu šonedēļ apmeklējis Tallinas mērs Mihails Kelvarts (Mihhail Kõlvart), lai paustu atbalstu valsts aizstāvjiem un noskaidrotu ukraiņu vajadzības humānās palīdzības jomā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kelvarts pārstāv Igaunijas Centra partiju, kurai savulaik bijusi sadarbība ar Krievijā valdošo politisko partiju Vienotā Krievija. Nu politiķis kļuvis par pirmo augsto Igaunijas amatpersonu, kura apmeklējusi Ukrainu kopš Krievija iebruka valstī 24.februārī. Todien Kijevā bijusi Igaunijas ārlietu ministre Eva-Marija Līmetsa (Eva-Maria Liimets) (Centra partija) un pēcāk veiksmīgi atgriezusies Igaunijā.

Tallinas mērs šonedēļ divas dienas uzturējies Ļvivas pilsētā, Ukrainas rietumos, atsaucoties Ļvivas mēra Andreja Sadovija uzaicinājumam.

Lasiet arī: NBS komandieris: Potenciālais pretinieks Latvijai kļuvis daudz saprotamāks – no tā var sagaidīt tikai neģēlības

«Šobrīd Ukrainas pilsētu vadītājiem ir nepieciešama humānā palīdzība, lai tiktu galā ar bēgļu pieplūdumu, taču viņiem nepieciešams arī morāls atbalsts no Eiropas kolēģiem,» atgriezies Tallinā, sacījis Kelvarts.

«Mēs nosūtām uz Ļvivas pilsētu to, kas pilsētā palikušiem iedzīvotājiem un 200 000 bēgļu ir visvairāk vajadzīgs. Tā ir pārtika un higiēnas preces,» pavēstījis Tallinas mērs.

Ļvivā viņš apmeklējis bēgļu uzņemšanas centru Ševčenko rajonā, slimnīcu, kā arī teātra Les Kurbas ēku, kur iekārtota pagaidu patversme bēgļiem. Kelvarts nosaucis Ukrainā notiekošo par milzīgu traģēdiju, un sacījis, ka vietējās varasiestādes dara visu, kas ir to spēkos. Tallinas mērs apliecinājis arī apņēmību turpināt līdzīgi attiekties pret ukraiņu bēgļiem Igaunijas galvaspilsētā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas