Tallinas priekšvēlēšanu solījumos dominē bērnudārzu un divvalodīgas izglītības jautājumi

Igaunijā oktobra vidū gaidāmas pašvaldību vēlēšanas. Tallinā, kur partiju konkurence ir sevišķi sīva, joma, kur partijas piedāvā visdažādāko nostāju spektru ir izglītības valoda, mācību iestādēs sākot no bērnudārza līmeņa, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas valdībā šobrīd noteicēji ir Reformu partija. Tā savā priekšvēlēšanu programmā Tallinas pašvaldībai solījusi uzlabot igauņu valodas mācību kvalitāti galvaspilsētā, sākot no pirmskolas izglītības līmeņa. To panākt reformisti piedāvā, atvēlot vairāk naudas mācību materiāliem un skolotāju algu celšanai.

Lasiet arī: Latviju ceļošanas sarkanajā sarakstā iekļauj gan Lietuva, gan Igaunija

Labējā spārnā nacionālkonservatīvā partija Tēvzeme solījusi, nokļūstot pie varas Tallinā, līdz 2027./2028.mācību gadam gan bērnu dārzos, gan skolās pāriet uz izglītību tikai igauņu valodā. Pašvaldības izglītības iestādēs ar krievu mācību valodu pāreju uz mācībām valsts valodā vēlas arī labējie populisti Igaunijas Konservatīvā tautas partija. Šim politiskajam spēkam svarīgi bijis priekšvēlēšanu programmā iekļaut arī mērķi mācību saturā nepieļaut seksuālo minoritāšu un multikulturālisma tēmas.

Tallinas pašvaldību jau ilgus gadus vada Centra partija, kurai ir lielas izredzes uzvarēt arī šajās, 17.oktobra, pašvaldību vēlēšanās. Centristi, kuru valdīšanas laikā saglabāts no Padomju okupācijas pārmantotais divvalodīgais bērnudārzu un skolu tīkls, solījusi atstāt līdzšinējo valodu sadalījumu, ar pamatojumu, ka ir jānodrošina ģimenēm iespēja izvēlēties valodas ziņā vispiemērotāko mācību iestādi. Centra partija arī atzinusi, ka ir nepieciešams palielināt finansējumu igauņu valodas mācīšanai, lai uzlabotu šīs prasmes gan bērnudārzos un skolās ar krievu mācību valodu, gan mācību iestādēs ar igauņu mācību valodu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas