Tallink ienākumi sarukuši par 75%, izjūtot COVID-19 ietekmi

Tallink valdes locekle Kadri Landa (Kadri Land)

Igaunijas lielākā uzņēmuma, prāmju pasažieru pārvadātāja Tallink Grupp ienākumi gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sarukuši par 75%, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kuģniecības uzņēmumu grupa šopavasar bija spiesta ievērojami samazināt reisu skaitu un atteikties no daļas darbinieku, jo gan Baltijas valstīs, gan Skandināvijā bija spēkā stingri pārrobežu ceļošanas ierobežojumi. Baltijā un Somijā ierobežojumi ļāva salīdzinoši veiksmīgi pārvarēt COVID-19 vilni, taču Zviedrijā tas turpinās joprojām.

Lasiet arī: Zviedrija šopavasar piedzīvojusi lielāko ekonomisko lejupslīdi kopš 1980.gada

Tallink Grupp pavēstījusi, ka 2020.gadā, no aprīļa līdz jūnijam tās apgrozījums bijis 65 miljoni eiro un zaudējumi – 27,4 miljoni eiro. Attiecīgajā periodā pērn grupas apgrozījums bija 256 miljoni eiro jeb par 75% lielāks.

Viesnīcu biznesā – teju apstāšanās

Lielāko apgrozījuma kritumu uzņēmumu grupa gada otrajā ceturksnī piedzīvojusi tai piederošajās viesnīcās, un kritums bijis 96% apmērā. Ievērojama lejupslīde – attiecīgi 82 un 81% apmērā – bijusi Tallink veikalu, ēdināšanas iestāžu apvienotajā segmentā un prāmju biļešu tirdzniecībā. Salīdzinoši mazāku triecienu uzņēmumu grupa piedzīvojusi kravu pārvadājumu jomā, kur apgrozījums sarucis par 29%, vēsta ERR.

2019.gadā Tallink Grupp bija Igaunijas lielākais uzņēmums un devītais lielākais Baltijā, liecina kredītrisku apdrošinātāja Coface apkopotie dati.

Lasiet arī: Baltijas 50 lielāko uzņēmumu topā septiņas kompānijas no Latvijas

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas