Tallink starp Rīgu un Stokholmu martā nav pārvadājis nevienu pasažieri

Igaunijas prāmju operators Tallink Grupp šogad martā maršrutā starp Rīgu un Stokholmu nav pārvadājis nevienu pasažieri, salīdzinot ar 18 390 pārvadātiem pasažieriem attiecīgajā mēnesī pirms gada, liecina kompānijas paziņojums Tallinas biržai.

Salīdzinājumā ar 2020.gada martu šajā mēnesī šogad pārvadāto pasažieru skaits samazinājies visos pārējos Tallink maršrutos, bet kopumā ar kompānijas prāmjiem pagājušajā mēnesī pārvadāto pasažieru skaits bija 71 979, kas ir par 74,2% mazāk nekā pirms gada.

Pārvadāto pasažieru skaits prāmju reisos starp Igauniju un Somiju, salīdzinot ar 2020.gada martu, samazinājies par 67,5% – līdz 55 419 cilvēkam. Savukārt pārvadājumos starp Somiju un Zviedriju Tallink pakalpojumus martā izmantojuši 13 286 pasažieri, kas ir par 81,3% mazāk nekā 2020.gada trešajā mēnesī, bet starp Igauniju un Zviedriju pārvadāto pasažieru skaits martā gada izteiksmē sarucis par 83,4% un bijis 3274 cilvēki.

Tallink pārvadāto kravu apmērs martā salīdzinājumā ar šo mēnesi pērn samazinājās par 10,2% – līdz 31 466 kravas vienībām, bet pārvadāto pasažieru transportlīdzekļu skaits sarucis par 53,1% – līdz 19 720 spēkratiem.

Pirmajā ceturksnī Tallink kopumā pārvadāja 267 224 pasažierus, kas ir par 82,9% mazāk nekā janvārī–martā pirms gada.

Tostarp starp Rīgu un Stokholmu Tallink nav pārvadājis nevienu pasažieri, salīdzinot ar 108 761 pārvadātu pasažieri pirms gada.

Vienlaikus starp Igauniju un Somiju pārvadāto pasažieru skaits pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo laika posmu pirms gada sarucis 76,2%, veidojot 201 446 pasažierus, starp Somiju un Zviedriju Tallink pārvadāja 56 077 pasažierus, kas ir par 88,1% mazāk, bet 93,1% kritums reģistrēts pasažieru pārvadājumos starp Igauniju un Zviedriju, kur pirmajā ceturksnī ceļoja 9 701 pasažieris.

Janvārī–martā Tallink pārvadāja 85 156 kravas vienības, kas ir par 14,5% mazāk nekā pirms gada, bet pārvadāto pasažieru automašīnu skaits ir sarucis par 60,2% – līdz 75 815 spēkratiem.

Lasiet arī: Valsts kontroles atzinums par slimnīcām piešķirto 14,9 miljonu eiro izlietojumu

Pārvadāto pasažieru skaits būtiski samazinājies koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene skaidroja, ka šis ir bijis viens no smagākajiem ceturkšņiem uzņēmuma vēsturē, jo kompānijas darbība bija ierobežota visa perioda laikā noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ. «Salīdzinot ar 2020.gada pirmā ceturkšņa janvāri un februāri, kad pasažieru plūsma un skaits bija ierastajā apmērā, šā gada pirmajā ceturksnī mums nav bijis neviena mēneša bez būtiskiem ceļojumu ierobežojumiem visos mūsu maršrutos,» viņš minēja.

Tāpat Negene atzīmēja, ka puse no kompānijas flotes – kuģi Star, Megastar, Sea Wind, Regal Star, Sailor, Baltic Princess un Galaxy – turpina darbību, kamēr pārējo kuģu darbība ir apturēta, gaidot vīrusa epidēmijas beigas. «Pašlaik maksimāli veltam enerģiju un pūles, lai nodrošinātu cilvēku pārvietošanos, kam tas šajos apstākļos nenovēršamu iemeslu dēļ ir nepieciešams, kā arī sekmējam vitāli svarīgu preču pārvadājumus pēc iespējas ātrāk, efektīvāk un drošāk. Šajos tik ārkārtīgi sarežģītajos apstākļos tas prasa daudz pūļu no visu kuģu apkalpēm un personāla,» viņš pauda.

Negene skaidroja, ka Tallink Grupp koncentrējas uz plānu izstrādi vasaras sezonai, saglabājot elastību un spēju operatīvi reaģēt, līdzīgi kā tas darīts iepriekšējā vasarā.

«Šobrīd mums ir vairākas ieceres un plāni attiecībā uz mūsu maršrutiem un pakalpojumiem, un mēs ceram, ka varēsim dalīties tajos ar saviem klientiem jau pavisam drīz, kad vispārējā situācija uzlabosies. Vienlaikus mēs turpinām meklēt un izmēģināt visus iespējamos risinājumus, kas ļautu pēc iespējas ātrāk un drošāk atgriezties pie mūsu pakalpojumu piedāvājuma, piemēram, Covid-19 testēšanas ieviešanas iespējas uz kuģiem un citus risinājumus,» klāstīja Tallink Grupp valdes priekšsēdētājs.

Tāpat viņš pauda, ka uzņēmums turpina sekot līdzi pandēmijas situācijas attīstībai visos uzņēmuma galvenajos tirgos, lai pēc iespējas ātrāk pieņemtu lēmumus. «Ņemot vērā vakcinācijas procesa gaitu, kā arī dažāda veida vakcinācijas pasu iespējamās formas,  ceru, ka vasaras sākumā spēsim saredzēt vismaz dažas ceļošanas atsākšanās iespējas,» norādīja Negene.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu Tallink Grupp sāka 2006.gadā. Pandēmijas dēļ martā pārtrauktos regulārus reisus starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām prāmju operators vēl nav atsācis, veikti tikai speciālie reisi.

Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija Infortar, kam pieder 39% Tallink Grupp akciju.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas