Talsu novada domes deputātiem joprojām nav izdevies vienoties par jauna domes priekšsēdētāja kandidatūru

Talsu novada domes deputātiem joprojām nav izdevies vienoties par jauna domes priekšsēdētāja kandidatūru, apstiprinājis domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Normunds Tropiņš (V).

Viņš stāstīja, ka sarunas notiek, taču vienoties par kādu kandidātu tā arī neizdodas. Nākamās sarunas plānotas trešdien, 1.jūlijā.

Savukārt bijušais domes priekšsēdētājs Dainis Karols (LZS), kuru no amata gāza 14.maijā, sacīja, ka pirms viņa atstādināšanas bijušas deputātu sarunas un vienošanās par priekšsēdētāja kandidātu. «Taču acīmredzot, cik ātri deputāti pauda «jā» vārdu, tikpat ātri viņi ir pateikuši arī «nē». Man pārmeta nespēju izvēlēties izpilddirektoru, komunikācijas problēmas, taču arī pašiem šajā laikā nav izdevies rast risinājumu šiem jautājumiem,» sacīja Karols.

Bijušā domes priekšsēdētāja ieskatā patlaban ir visi priekšnosacījumi, lai pašvaldībā tiktu iecelts administrators. «Uzskatu, ka pašvaldībai nevajadzētu pieļaut tādu situāciju un divās atlikušajās nedēļās vienoties par jaunu priekšsēdētāju,» teica Karols.

Viņš sarunās par jaunu domes priekšsēdētāju nepiedaloties, jo tās organizējot atsevišķi, proti, pēc partiju piederības. «Manuprāt, ja deputāts ir ievēlēts pašvaldībā, tad viņam ir pilnvērtīgi jāstrādā, noliekot malā partiju ambīcijas, bet pašlaik izskatās, ka katrs jau cenšas laikus izmantot gaidāmās pašvaldību vēlēšanas,» pieļāva bijušais priekšsēdētājs.

BNN jau ziņoja, ka domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam Tropiņam nesekmējas ar astoņu politisko spēku pārstāvjiem vienoties par jaunu domes priekšsēdētāju.

Ja deputāti divu mēnešu laikā neievēl jaunu priekšsēdētāju, tad domi var atlaist, Vides aizsardzības un reģionālajai ministrijai ieceļot pagaidu administrāciju.

Sākotnēji, pirms vienoties par priekšsēdētāja kandidatūru, deputāti vēlējās apstiprināt izpilddirektoru, taču arī tas rezultējās tikai ar izpilddirektora pienākumu izpildītājas apstiprināšanu.

Tropiņš iepriekš teica, ka domes priekšsēdētāju iecelt amatā vajadzētu jau līdz jūnija beigām, jo pretējā gadījumā pēc 14.jūlija var tikt rosināta domes atlaišana. «Protams pirms balsojuma par iepriekšējā domes priekšsēdētāja Karola atlaišanu bija sarunas par jaunu pretendentu, bet nu izskatās, ka galvenais atslēgas jautājums ir nespēja vienoties par izpilddirektoru. It kā visi pieauguši cilvēki, taču panākt vienošanos nav iespējams,» sacīja Tropiņš.

Viņš šaubās, vai arī nākamajās pašvaldību vēlēšanās «deķis būs mazāk raibs» un vai ievēlētie deputāti «spēs draudzīgi apkampties un aizmirst visu, kas iepriekš bijis».

«Nedomāju, ka šāda deputātu rīcība ir novada iedzīvotāju interesēs,» rezumēja Tropiņš.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas