bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 22.09.2019 | Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris
LatviaLatvija

Tamužs un Būde gatavi pārdot savas Eco Baltia akcijas, bet ne «par grašiem»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

AS Eco Baltia padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs.

AS Eco Baltia padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs un padomes priekšsēdētāja vietniece Undīne Būde ir gatavi pārdot sev piederošās uzņēmuma akcijas, bet ne «par grašiem», stāsta Tamužs.

Pēc tam, kad maijā Eco Baltia padome izteica neuzticību koncernā ietilpstošās Eco Baltia vide valdei par to, kādā veidā uzņēmums izveidojis kopuzņēmumu Tīrīga (iepriekš zināms kā CREB Rīga) kopā ar atkritumu apsaimniekotāju Clean R, lai piedalītos Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursā, akcionāri nav panākuši vienošanos par tālāku rīcību, teica Tamužs.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik tie akcionāri, kuri nav apmierināti ar Eco Baltia grupas akcionāra, valdes priekšsēdētāja Māra Simanoviča vadību,  – Eco Baltia grupa un tai piederošajā Eco Baltia vide – pārstāv 53% kapitāla.

«Tie, kuri ir apmierināti, ir pats Simanovičs un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB). Taču ERAB uzņēmumā ienāca ar zināmiem noteikumiem – viņiem ir tiesības bloķēt lēmumus par vadītāju iecelšanu, ja tie viņus neapmierina. Mēs saskaitījām, ka mēs pēdējā pusotra gada laikā jau sešas reizes esam mēģinājuši ievēlēt Eco Baltia valdi un sešas reizes ERAB pārstāvis padomē šos mēģinājumus ir bloķējis. Man šajā jautājumā nedaudz rokas jau ir nolaidušās,» teica Tamužs.

Jautāts, kā redz turpmāko notikumu attīstību Eco Baltia, Tamužs atklāja, ka abi ar Būdi esot gatavi izstāties no akcionāriem, taču process notiek «ļoti smagnēji».

«Un atkal – mums ir akcionāru līgums. Mums jau ir bijuši divi trīs «precinieki», bet pašās beigās kaut kas notiek. Vai nu ERAB izdara kaut ko, vai nu Simanovičs, un potenciālajam investoram visa šī ņemšanās vienkārši apnīk un viņš aiziet,» izteicās Tamužs.

Tamužs uzsvēra, ka tagad ir vēl viens potenciālais investors no Lietuvas, uz kuru «skatās ar lielām cerībām». Viņaprāt, svarīgākais ir arī Simanoviča būšana koncerna uzņēmumu pārvaldē. Ja jaunais investors iegūs 53% Eco Baltia kapitāla un tiks mainīts akcionāru līgums, tad, iespējams, viņš arī gribēs mainīt koncernā ietilpstošo uzņēmumu vadītājus. “Taču Simanovičam ir ļoti labi tā, kā ir tagad. Tādēļ es ļoti cerīgs par to, ka iznākums būs labs, neesmu,» teica uzņēmējs.

Savukārt Simanovičs pastāstīja, ka Eco Baltia grupā ir izveidota profesionāla korporatīvās pārvaldības struktūra visos līmeņos un skaidri definētas atbildības un pienākumi katrai no pusēm. Skaidri esot arī noteikts, kādos jautājumos ir nepieciešams padomes akcepts un kādi jautājumi ir risināmi un lemjami Eco Baltia grupas vai uzņēmumu valžu līmenī.

«Mātes kompānijas padomei proaktīvi tiek sniegta visa informācija arī par operatīvās vadības ikdienas būtiskākajiem jautājumiem, kā arī par investīciju projektu attīstību un gaitu. Diemžēl, šī visbiežāk ir vienvirziena komunikācija un atgriezeniskā saikne no atsevišķu padomes locekļu puses neseko,» izteicās Simanovičs.

Simanovičs uzsvēra, ka attiecībā uz apgalvojumiem, ka tiek kavēta investoru piesaiste, lai akcionāri, kuri nevēlas vai nespēj konstruktīvi strādāt, varētu savas uzņēmuma daļas pārdot, ir nepatiesi. Viņš norādīja, ka situācija ir pretēja, atzīmējot, ka pērn gan Tamužam, gan Būdei, gan Eco Baltia komandītsabiedrībai Otrajam Eko fondam no starptautiska investora tika izteikts piedāvājums daļu izpirkšanai, bet viņi šo iespēju atteica. «Turklāt šādi piedāvājumi vairāku gadu laikā bijuši vairāki, bet nevienu no tiem viņi nav izmantojuši,» piebilda Simanovičs.

Simanovičs pauda nostāju, ka līdzšinējā sadarbība ar ERAB ir pierādījusi, ka vadības komanda spēj strādāt konstruktīvi un sasniegt labus finanšu rezultātus arī apstākļos, «kad atsevišķi akcionāri pastāvīgi cenšas sabotēt uzņēmuma darbību».

«Varu tikai atkārtoties, ka gan es kā akcionārs, gan kā uzņēmuma vadītājs un arī visa operatīvās vadības komanda ir atvērta konstruktīvai sadarbībai ar visiem akcionāriem un padomes locekļiem, lai situācijai rastu noregulējumu. Tas ir svarīgi gan no uzņēmuma attīstības un konkurētspējas viedokļa, gan arī tāpēc, ka mūsu grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 750 cilvēki un ikviens no uzņēmuma akcionāriem arī ir līdzatbildīgs par to, lai mūsu darbinieki varētu strādāt stabilā uzņēmumā ar skaidru, vienotu ilgtermiņa stratēģiju,» sacīja Simanovičs.

Eco Baltia 16,68% uzņēmuma akciju katram pieder Būdei, Tamužam un Simanovičam. Vēl 19,46% akciju pieder komandītsabiedrībai Otrais Eko fonds, bet 30,51% akciju pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai. Uzņēmuma padomē strādā arī Eduards Ekarts, Peters Niklass Hjelts un Uldis Tēraudkalns.


Pievienot komentāru

Bildēs: Pasaule vienojas klimata aizsardzībai

Piektdien daudzviet pasaulē ar sevišķi lielu aktivitāti norisinās iknedēļas protesta akcija Piektdiena nākotnei. ko aizsākuši skolēni, lai panāktu, ka valstu valdības un ietekmīgu uzņēmumu vadītāji sāk iestāties pret siltumnīcefekta gāzu izplūdēm.

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->