Tartu paplašina īres mazdārziņu platību par pieciem hektāriem

Tartu pilsētā Igaunijā sākusies iedzīvotāju pieteikšanās uz mazdārziņiem. Lielā interese par dārzkopību pilsētas teritorijā pamudinājusi paplašināt mazdārziņiem pieejamo platību par pieciem hektāriem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pilsētā jau sākusies pieteikšanās uz komunālajiem mazdārziņiem 2021.gada dārzkopības sezonai. Ar plānoto teritorijas paplašināšanu Igaunijas vidienes pilsētas mazdārziņi, ko sauc par Tartu Maheaed, sasniegs astoņu hektāru platību un būs lielākie valstī. Pieteikšanās ierīkot dārzu notiek internetā.

Lasiet arī: Igaunija pastiprina epidemioloģiskos ierobežojums skolām, sportam un tirdzniecībai

«Šobrīd viņi piesakās visu laiku, pa vienam katru vai katru otro dienu un tas ir pareizi,» otrdien, 2.martā, intervijā Igaunijas televīzijai ETV sacījis Tartu Maheaed vadītājs Avo Rosenvalds (Avo Rosenvald). «Šobrīd šeit ir nolīdzināta zeme. Nākamais solis ir izrakt grāvjus un uzart zemi. Kad tas būs izdarīts, mēs izsniegsim cilvēkiem konkrētus zemes gabalus.»

Uz papildu zemes gabalu ir saņemti 50 pieteikumi. Mazdārziņu saimnieka vērtējumā lielā interese par dārzkopību ir laba blakusparādība, kas saistīta ar Covid-19 pandēmiju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas