Tartu Universitātei trimdas skolotāja ziedo 2 milj. eiro

Tartu Universitāte saņēmusi negaidītu dāvanu. Kāda Kanādas igauniete atstājusi izglītības iestādes Igauņu Valodas institūtam ziedojumu vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Negaidītā vēsts vienu no Baltijas labākajām augstākās izglītības iestādēm sasniegusi 2021.gadā e-pasta vēstules veidā. Tartu Universitātes Igauņu valodas institūta darbinieki to sākotnēji uztvēruši kā joku vai krāpnieciskas shēmas vēstuli, taču atsaukušies vēstulei, jo sūtītājs bijis kāds jurists.

Lasiet arī: Kanādā iesaldēs tālbraucēju demonstrantu bankas kontus

Ziedojums nācis no sievietes vārdā Kadri Reuka (Kadri Rõuk), kura bijusi skolotāja Kanādā un pērn aizgājusi aizsaulē 84 gadu vecumā, aiz sevis neatstājot ne bērnus, ne mazbērnus. Sievietes vecāki bijuši Nikolajs (Nikolai Rõuk) un Gerda Reuki (Gerda Rõuk), kuri 20.gadsimta pirmajā pusē studējuši Tartu Universitātē un 1944.gadā devušies bēgļu gaitās uz Vāciju. Ģimene pēcāk apmetusies Kalgarī pilsētā Kanādā, kur Nikolajs Reuks iesaistījies vietējās Igauņu biedrības izveidē.

Negaidīto un lielo ziedojumu Tartu Universitātē nolemts ieguldīt, izveidojot Kadri, Nikolaja un Gerdas fondu ar mērķi finansiāli palīdzēt studentiem, kuri studē igauņu un citas somugru valodas. Daļu naudas iecerēts veltīt arī pētniecībai.

Institūta attīstības daļas vadītāja Virve Vihmane (Virve Vihman) ieskicējusi raidorganizācijai ERR pēdējās ziedojuma ieguldīšanas ieceres: «Mēs izveidosim savu pētniecības fondu, lai apmaksātu dažādus pētījumus, kurus citādi būtu bijis grūti finansēt, kā arī izveidosim mobilitātes fondu, lai varētu apmeklēt konferences. Citādi šīs iespējas būtu ļoti ierobežotas. Un mēs arī domājam par to, kā padarīt mūsu telpas ērtākas un skaistākas.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas