«Tautai ir stipra vienotības sajūta,» tā Igaunijas armijas komandieris

Igaunijas Neatkarības dienai veltītā uzrunā Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālmajors Martins Herems (Martin Herem) salīdzinājis cīņu pret Covid-19 pandēmiju ar kardarbību. Viņš arī sacījis, ka sabiedrībā šobrīd ir stipra vienotības sajūta, vēsta raidorganizācija ERR.

Lūk, fragmenti no Herema uzrunas, kas teikta trešdien, 24.februārī, par godu 103.gadadienai kopš neatkarīgas Igaunijas Republikas pasludināšanas.

«Atskatoties vēsturē, mēs varam teikt, ka lietas pagriezās uz labu, kad starp cilvēkiem bija lielāka vienotība.

Kad sabiedrības kopējie mērķi bija svarīgāki par mūsu personīgām bailēm, visziņu pļāpām, par individuālu gribu pēc absolūtas brīvības vai par amatpersonu rīcības uztveršanu kā apvainojumu. Ir visai iespējams, ka cilvēkiem, kuri Neatkarības karā zvērēja pie dzīvības, bija kopīga nepatika pret dažiem politiķiem, ka viņi zākāja amatpersonas vai savus tiešos priekšniekus. Pat kāda kaimiņam tranšejās bieži trūka līdzjūtības. Protams, daudziem nepatika piespiedu mobilizācija. Par spīti tam visam viņi strādāja kopēju mērķu sasniegšanai. Savas tautas un valsts brīvībai.

Pagājušā gada nogalē [igauņu dziedātājs] Ivo Linna (Ivo Linna) sacīja, ka koronavīrusa pandēmija, iespējams, ir mūsu paaudzes karš. Katrai paaudzei pirms mums ir bijusi sava pieredze ar karu. Domājot par šo aizvadīto gadu ar ierobežojumiem, briesmām, neinformētību un bieži vien vientulību, cilvēki tam droši vien var piekrist. Galu galā šī nav parastā miera laiku pieredze. Tiesa, ka mēs neesam zaudējuši tik daudz cilvēku kā abos pasaules karos, tomēr mēs joprojām esam liecinieki un katru dienu piedzīvojam cīņas un zaudējumus,» trešdien licis aizdomāties Herems.

Lasiet arī: Igaunijā atzīmē Neatkarības dienu

Saredz uzvaru un iedzīvotāju vienotību

«Man ir sajūta, ka pēc dažiem gadiem, Igaunijas Republikas gadadienā mēs varēsim teikt, ka esam šo karu uzvarējuši un ka šī dabas eksperimenta iznākums ir bijis labs …jo šodien mums ir dižena 103 gadus veca nācija un tauta ar stipru vienotības sajūtu,» svētku uzrunā sacījis Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālmajors Martins Herems, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas