Tbilisi tūkstoši kritizē prezidenta vēlēšanu iznākumu

Pie mikrofona Gruzijas prezidenta amata kandidāts Grigols Vašadze

Gruzijas galvaspilsētā noticis masu mītiņš, kur prezidenta vēlēšanu otrās vietas ieguvējs, sapulcinot, vairākus tūkstošus atbalstītāju nopēlis veidu, kā amatā ievēlēta Salome Zurabišvili, kuru vēlēšanās atbalstīja valdošā partija Gruzijas sapnis.

Kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters vēsta, ka svētdien, 2.decembrī, Zurabišvili sīvākais sāncensis Grigols Vašadze, kurš vēlēšanu otrajā kārtā palicis zaudētājos, uzrunājis lielu savu atbalstītāju pūli.

«Mēs neatzīstam šo blēdīgo vēlēšanu nelikumīgos rezultātus un pieprasām, lai valstī tiktu izsludinātas pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas,» norādījis Vašadze, kurš savulaik ieņēmis Gruzijas ārlietu ministra amatu.

Viņš arī norādījis, ka opozīcijas partijas plāno vēlēšanu rezultātus apstrīdēt tiesā un piedāvāt Gruzijas valdībai grozījumus vēlēšanu likumā.

Starptautiskie novērotāji, kuri savu vērtējumu par vēlēšanu norisi pauduši ceturtdien, 22.novembrī, secinājuši, ka vēlēšanās bijusi konkurence, tomēr valdošai partijai priekšvēlēšanu posmā bijušas «nepamatotas priekšrocības». Turklāt tā esot palielinājusi administratīvo resursu lietošanu savā labā un padarījusi «robežu starp partiju un valsti arvien neskaidrāku».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas