Teju ceturtdaļai Latvijas iedzīvotāju ir ļoti vājas zināšanas par asinsspiedienu

Teju ceturtdaļa (23%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem ir ļoti vājas vai nekādas zināšanas jautājumos par asinsspiedienu, bet vairāk nekā puse norāda, ka zina tikai pamatlietas. Situācijās, kad šie jautājumi aktualizējas, 36% informāciju par asinsspiedienu un ar to saistītajām veselības problēmām meklē internetā,  liecina Euroaptiekas un pacientu biedrības ParSirdi.lv veiktā aptauja.

Tikai 24% aptaujāto ir pārliecināti, ka par asinsspiedienu un ar to saistītajiem jautājumiem zina vairāk nekā caurmērā cilvēkam būtu jāzina. «Diemžēl nereti zināšanu trūkums un nespēja sūdzības par pašsajūtu identificēt ar paaugstinātu asinsspiedienu rezultējas hipertensijā, kas ilgtermiņā var izraisīt insulta un infarkta risku,» uzsver medicīnas pārstāvji.

Visbiežāk informāciju jautājumos par asinsspiedienu cilvēki meklē pie ģimenes ārsta vai kardiologa (41%), par otru uzticamāko informācijas avotu tiek norādīts internets (36%). Retāk ar jautājumiem par asinsspiedienu iedzīvotāji vēršas pie ģimenes un draugiem (12%).

Kā stāsta Euroaptiekas farmaceite Ieva Zvagule, ļoti bieži cilvēki vēršas aptiekās ar sūdzībām par sliktu pašsajūtu, nemaz nenojaušot, ka tās saistītas ar atkāpi no vēlamā asinsspiediena. «Bieži pie farmaceita pēc konsultācijas vēršas cilvēki ar sūdzībām par galvas sāpēm. Izmērot asinsspiedienu, izrādās, ka cēlonis ir saistāms ar paaugstinātu asinsspiedienu. Šādos gadījumos obligāti jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu un pēc tam, iespējams, ar kardiologu, lai novērstu iespējamas hipertensijas izraisītas veselības problēmas,» stāsta farmaceite.

Normāls asinsspiediens sievietēm un vīriešiem jebkurā vecumā ir 120/80 mmHg. Paaugstināts asinsspiediens – virs 140/90 mmHg ir viens no svarīgākajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem. Asinsspiedienu var viegli un ātri izmērīt mājās, aptiekā vai pie ģimenes ārsta.

Ref:224.000.103.1219

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas