Teju puse pircēju mainītu tirdzniecības vietu, ja nevarētu maksāt ar karti

Liela daļa klientu (42% gadījumu) izvēlas veikt pirkumu citur, ja tirdzniecības vieta vai pakalpojuma sniedzējs nespēj nodrošināt norēķinus ar karti.

Šādu pircēju īpatsvars pieaug, jo pirms diviem gadiem veiktajā aptaujā tādu bija 38%. Tā liecina Swedbank veiktais pētījumus par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem un viņu attieksmi pret bezskaidras naudas norēķiniem.

Aptauja liecina, ka patērētāji novērtē ērtības, ko sniedz bezskaidras naudas norēķini, tādēļ, dodoties iepirkties, sagaida, ka šis pakalpojums tirdzniecības vietā tiks sniegts. Gadījumā, ja tirdzniecības vieta nepiedāvā iespēju norēķināties ar maksājuma karti, gandrīz puse aptaujāto atzīst, ka tas ir ietekmējis viņu izvēli par sliktu kādam uzņēmumam vai pakalpojuma sniedzējam.

«Jaunās tehnoloģijas un klientu prasības pēdējās desmitgadēs ir strauji attīstījušās, un šobrīd iepirkšanās nav iedomājama bez bezskaidras naudas norēķiniem, kas ir pieejami 24/7. Un, pats svarīgākais, klienti šīs ērtības sagaida. Tāpēc uzņēmumiem, īpaši nelielajiem, šobrīd ir jādomā par to, lai nezaudētu savus potenciālos klientus, kas strauji pāriet pie citiem tikai tāpēc, ka pie tiem norēķināties ir daudz vienkāršāk un ērtāk,» skaidro Swedbank Naudas plūsmas un e-produktu daļas vadītāja Beāte Krauze.

Likumsakarīgi, ka tieši digitālā paaudze (15 līdz 19 gadīgie) visvairāk novērtē bezskaidras naudas norēķinu priekšrocības – puse no aptaujātajiem jauniešiem norādīja, ka tirdzniecības vietās obligāti ir jābūt pieejamam šādam pakalpojumam. Paaudzei, kas praktiski ir uzaugusi kopā ar modernajām tehnoloģijām, bezskaidras naudas norēķini liekas pilnīgi pašsaprotama lieta. Taču arī citu vecuma grupu pārstāvjiem ir nostāja, ka tirdzniecības vietās ir jābūt iespējai bezskaidras naudas norēķiniem.

Ref: 102.000.102.10809

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas