Telefonkrāpnieki sākuši veikt zvanus, duplicējot operatīvo dienestu telefona numurus

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzējs Bite ir konstatējis, ka telefonkrāpnieki ir sākuši kopēt operatīvo dienestu telefonu numurus. Kopš vakardienas līdz šim brīdim ir fiksēti vairāk nekā 600 zvani, kurus krāpnieki veikuši, dublicējot numurus 110 un 112, informē uzņēmums.

Visvairāk krāpniecisku zvanu veikti, dublicējot numuru 110. Uzņēmums par situāciju ir ziņojis Valsts policijai un Valsts drošības dienestam.

Kā informē Bite Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola –

Krāpnieku zvana saņēmējam parādās, ka zvans tiek veikts no operatīvo dienestu telefonu numuriem 112 un 110.

Pirmās indikācijas liecina, ka zvana laikā krāpnieki vaicā zvana saņēmējam personas datus, piemēram, precīzu vārdu un uzvārdu, personas kodu un tāda rakstura informāciju, norādot, ka zvana saņēmējs ir kādas nepatikšanas.

Savukārt, atzvanot uz neatbildētu zvanu no numuriem 110 vai 112, cilvēki sazinās ar īstajiem operatīvo dienestu zvanu centriem.

«Šobrīd telefonkrāpnieki ir atraduši jaunu, ļoti rafinētu metodi, kā iegūt personas datus no iedzīvotājiem un izmantot viņu uzticību operatīvajiem dienestiem, visticamāk, noziedzīgiem nolūkiem,»

Kā uzsver Ahuna-Ozola, Bite ir informējusi atbildīgos dienestus, kā arī veic darbības, lai šādus zvanus «vismaz Bite tīklā bloķētu».

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas