bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 14.12.2018 | Vārda dienas: Gaisma, Auseklis
IgaunijaIgaunija

Igaunijā ceļ minimālo algu

Igaunijā nolemts minimālo mēnešalgu paaugstināt no 500 uz 540 eiro. Minimālais mēnešalgas jaunais apmērs stāsies spēkā no 2019.gada 1.janvāra, un tas nozīmē arī minimālās stundas likmes celšanu no 2,97 līdz 3,21 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Igaunijā pieņemts nākamā gada budžets

Igaunijas Rīgikogu pieņēmis 2019.gada budžetu, kura apjoms pārsniedz 11 miljardus eiro. Par budžeta likumprojektu nobalsojuši 52 Igaunijas parlamenta deputāti, pret – 46.

Igaunija: ES uz Krievijas agresiju ir jāatbild ar darbiem

Eiropas Savienībai uz bīstamām Krievijas darbībām ārvalstīs, kas ir palielinājušas Kremļa ietekmes zonu, ir jāatbild ar konkrētu rīcību, tā Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers norādījis pār Eiropas Savienības Ārlietu padomes sanāksmēs. Tikšanās reizē apspriests Krievijas-Ukrainas konflikta saasinājums.

Igaunijā atceras grūtības, ar kādām 1918.gadā sācies Neatkarības karš

Igaunijā atzīmēta 100.gadadiena kopš Igaunijas Neatkarības kara sākuma. Karu, kas arī Latvijai palīdzējis iegūt brīvību, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida pieminējusi kā neatlaidības uzvaru pār neticību saviem spēkiem.

Krievijas ieroču inspektori Igaunijā inspicē militārās bāzes

Igaunijas militārās bāzes un vienības šonedēļ uzņem Krievijas Ieroču kontroles centra delegāciju atbilstoši Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas noteikumiem par dalībvalstu bruņoto spēku caurskatāmību.

Igaunijas prezidente atsakās doties uz ANO balsot par migrācijas paktu

Igaunijas valdībai un parlamentam jau mēnesi turpinot stīvēties ap Vispasaules nolīgumu par drošu, kontrolētu un likumīgu migrāciju, Igaunijas valsts galva paudusi savu nostāju, atsakoties doties uz balsošanu par šo dokumentu, kas 2019.gada janvārī plānota ANO Ģenerālajā Asamblejā Ņujorkā.

Igaunijas Danske Bank trauksmes cēlēja advokāts liecinās Eiropas Parlamentā

Eiropas Parlamentā liecināt par iespējām Eiropā uzlabot trauksmes cēlēju tiesisko aizsardzību ir uzaicināts advokāts Stīvens Kons (Stephen Kohn), kurš aizstāv Danske Bank Igaunijas trauksmes cēlēju. Viņa aizstāvamais atmaskojis iespējamu vērienīgu naudas atmazgāšanas praksi Danske Bank Igaunijas atzarā.

Igaunija otrajā vietā aiz ASV pēc letāliem narkotiku pārdozēšanas gadījumiem

Pasaules pārtikušo valstu konkurencē Igaunija ierindojas otrajā vietā aiz Amerikas Savienotajām Valstīm pēc nāvējošiem narkotiku pārdozēšanas gadījumiem vīriešu vidū, tā secinājuši pētnieki ASV Nacionālā Vēža pētījumu centrā.

Ilvess Latvijas simtgadē atgādina par tautu kopīgo likteni Livonijā

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess ir apsveicis Latviju valstiskuma simtgadē un vērsis uzmanību uz stipro saikni starp latviešiem un igauņiem, kāda veidojusies Livonijas vēstures līkločos, simtiem gadu senā vēsturē.

Vairums igauņu gribētu iejūtīgāku alkohola politiku

Vairums igauņu gribētu mazāk stingru alkohola politiku nekā pašlaik, tā rāda sabiedriskās domas aptauja. Tikmēr Pasaules Veselības organizācijas ieskatā igauņi kopumā dzer neveselīgi daudz.

Somu tūristu Igaunijā skaits sarūk līdz desmitgades zemākajam punktam

Igaunijas tūrisma nozares stūrakmens, viesi no Somijas, 2018.gada trešajā ceturksnī Baltijas valsti apmeklējuši tik mazā skaitā, kāds pēdējoreiz redzēts pirms desmit gadiem.