bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.02.2019 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
IgaunijaIgaunija

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Briselē par izvarošanu notiesā bijušo ES amatpersonu no Igaunijas

Tiesa Beļģijā ir atzinusi kādu bijušo augsta ranga Eiropas Savienības amatpersonu par vainīgu izvarošanā un notiesājusi viņu uz četriem gadiem cietumā.

Igaunijā laikraksti vēršas pret reklāmu izvietošanu pašvaldību izdevumos

Igaunijas Laikrakstu apvienība ir pārliecināta, ka valstī būtu ar likuma spēku jāaizliedz pašvaldību prakse, ka to informatīvos izdevumos tiek pārdoti reklāmas laukumu un ka pašvaldības tā iesaistās reklāmas tirgū, kaitējot vietējās un reģionālās preses pastāvēšanai.

Igauņu ražotājiem nemainīgs produkcijas kāpums kopš 2009.gada

Igaunijā augšupejošu tendenci pērn saglabājuši ražošanas uzņēmumi, jo 2018.gadā to kopējam produkcijas apjoms kāpis par četriem procentpunktiem, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

«Atvainojieties, ka grūdāt!», «Nē, tu biji dzēris» – Igaunijā tiesājas politiķi

Igaunijas priekšvēlēšanu gaisotnē eiroparlamentārietis Indreks Tarands iesūdzējis tiesā kolēģus no Igaunijas Konservatīvās tautas partijas, kuri nav atsaukušies viņa aicinājumam atvainoties par to, ka partijas mītiņā politiķim fiziski uzbrukts. Nesaņēmis atvainošanos, Tarands nu vērsies tiesā pret IKTP.

Kuģiem Baltijas jūrā palīdz igauņu ledlauzis Eva-316

Ledus pamazām pārklāj Baltijas jūras mazākos līčus. Pērnavas ostas tuvumā par izbraucamiem jūras ceļiem rūpējas igauņu ledlauzis Eva-316, kam jau bijis jāsalauž 20 centimetrus bieza ledus kārta.

KP soda ziņu aģentūras LETA īpašnieku par apvienošanās regulējuma pārkāpšanu

Konkurences padome 18.janvārī piemērojusi ziņu aģentūras SIA LETA īpašniekam, Igaunijā reģistrētam uzņēmumam MM Grupp 32 200 eiro naudas sodu, BNN noskaidroja no KP.

Igaunijas pasts vēlas samazināt preses piegādes dienu skaitu

Igaunijas pasta uzņēmums Eesti Post, kas Baltijā pazīstams ar zīmolu Omniva, rosinājis samazināt to dienu skaitu nedēļā, kad pasts piegādā laikrakstus un žurnālus. Uz šādu soli uzņēmumu pamudinājuši zaudējumi, ko tas cietis 2018.gadā. Preses piegāde mājās, ko valstī šobrīd veic sešas dienas nedāļā, pērn Eesti Post radījusi zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā.

Tallinas ostā pasažieru rekords – 10,6 miljoni gadā

Igaunijas lielākā pasažieru osta 11.gadu pēc kārtas novērojusi pasažieru skaita kāpumu. 2018.gads Tallinas ostā noslēdzies ar 10,6 miljoniem pasažieru. Vairums to bijuši somu vīrieši – trīsdesmitgadnieki.

Igaunijā atkāpjas e-uzturēšanās atļauju programmas direktors

Igaunijā par atkāpšanos no e-uzturēšanās atļauju programmas rīkotājdirektora amata paziņojis Kaspars Korjuss, kurš lielākoties veiksmīgo projektu vadījis tā četrus pirmos gadus.

Igaunijas cenu kāpumā līderos komunālie, olas un alus

Komunālie maksājumi, olas un alus ir starp tām preču un pakalpojumu kategorijām, kuras Igaunijā 2018.gadā sadārdzinājušās visvairāk. Patēriņa cenu indekss pērn kaimiņvalstī pieaudzis par 3,4 procentpunktiem, tā liecina Igaunijas oficiālā statistika.

Igaunijā brīdina par stipru vētru, traucēta prāmju satiksme

Igaunijas Meteoroloģijas dienests ir izplatījis brīdinājumu par otrā līmeņa vētru valsts rietumu salās un kontinentālās daļas rietumu, ziemeļrietumu piekrastē, kas trešdien ir pietiekami stipra, lai brāzmās nolauztu kokus un jūrā saceltu astoņus metrus augstus viļņus.

Jāpalielina atbalsts lauku ārstiem, pārliecināta Igaunijas veselības ministre

Lai piesaistītu ārstus darbam lauku apvidos, ir vajadzīgs palielināt pašreizējās piemaksas un atbalstu, tā secinājusi Igaunijas veselības un darba lietu ministre Rīna Sikuta.