bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.09.2018 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
IgaunijaIgaunija

Igaunijas skandāla ēnā atkāpjas Danske Bank galva

Dānijas lielākās kredītsabiedrības Danske Bank izpilddirektors atkāpies no amata pēc tam, kad iekšējā izmeklēšanā izdevies noteikt, cik daudz naudas nelikumīgi legalizēts caur tās atzaru Igaunijā.

Interneta lietotāju īpatsvars Igaunijā visstraujāk aug senioru vidū

Interneta lietotāju skaits Igaunijā ir sasniedzis 89% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Interesanti, ka no vecuma grupām straujākais pieaugums pēdējo triju mēnešu laikā novērots 65-74 gadu veco igauņu vidū, tā liecina oficiālā statistika.

Igauņi aizsardzībā cieši sadarbojas ar Somiju, NATO dalība netraucē

Somija ir viens no galvenajiem Igaunijas militārajiem partneriem, tā norādījis NATO dalībvalsts Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) pēc tikšanās ar Somijas kolēģi. Helsinki nevēlas iestāties NATO, tomēr ar aliansi daudz sadarbojas.

Igaunijā izcīnīs Britu Armijas futbola galveno kausu

Britu militārpersonas, kuras Igaunijā izvietotas NATO starptautisko spēku ietvaros, izcīnījušas tiesības spēlēt Britu Armijas Futbola Superkausa izcīņas finālā, kur jau vairāk nekā 100 gadus labākos nosaka spēlē starp stiprākajām profesionālo karavīru un rezervistu komandām.

Igaunijā apgāna Holokausta upuru piemiņas vietu

Piemiņas vietā Kalevilīvas kāpās Ziemeļigaunijā, kur savulaik masveidā nonāvēti ebreju un romu tautības iedzīvotāji, notikusi demolēšana un rupja necieņas izrādīšana. Policija meklē vainīgos.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Nejaušā raķete ar kaujas sprāgstvielām Igaunijā nolidojusi 80 kilometrus

Raķete, ko šonedēļ Igaunijā militāro mācību zonā netīšām izšāvusi NATO spāņu kara lidmašīna, nolidojusi 80 kilometrus līdz nokritusi neapdzīvotā vietā pie Endlas dabas rezervāta Igaunijas vidienē, tā vēsta Postimees.