bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
LietuvaLietuva

Lietuva sadarbosies ar Ukrainu finanšu tehnoloģiju jomā

Lietuvas un Ukrainas centrālās bankas ir apņēmušās kopīgi strādāt ar uzņēmējdarbības vides vienkāršošanu par labu finanšu tehnoloģiju pakalpojumu attīstībai un ir noslēgušas savstarpēju sadarbības līgumu.

Nedēļa Lietuvā. Viļņas mērs Šimašus kandidēs uz pārvēlēšanu

Lietuvas Liberālās kustības Viļņas nodaļa nolēmusi pilnvarot tās pārstāvi, galvaspilsētas pašreizējo vadītāju Remigiju Šimašu startēt 2019.gada pašvaldību vēlēšanās un šim mērķim izveidot sabiedrisku vēlēšanu komiteju.

Lietuvas Seimā atbalsta medicīniskās marihuānas legalizāciju

Lietuvas parlaments ir atbalstījis tiesību aktu, ar ko ārstiem tiktu atļauts izrakstīt tādus medikamentus, kuri satur marihuānu.

Lietuvas valdībai būtiski pasliktinās vērtējums sabiedrības acīs

Lietuvas sabiedrības uzticēšanās valdībai septembrī sarukusi par teju pieciem procentiem, liecina reitingi. Tas ir nopietns signāls valdošām partijām saistībā ar pašvaldību, Eiropas Parlamenta un prezidenta vēlēšanu tuvošanos.

Nedēļa Lietuvā. Meklēs korupciju iepriekšējo valdību darbā

Lietuvas Seims ir apņēmies uzstākt jaunu parlamentāro izmeklēšanu par iespējamu politisko korupciju iepriekšējo valdību darbā no 2008. līdz 2016.gadam. Izmeklēšanas komisija analizēs «naudas roku» politikā.

Lietuva iedzīvotāju aizplūšanu cer risināt, palīdzot jauniešu nodarbinātībai

Meklējot iespējas, kā ierobežot lietuviešu aizplūšanu no valsts, Lietuvas valdībā ir izstrādāta jauna stratēģija, kur uzsvars likts uz jauniešu noturēšanu valstī, gādājot, lai pēc mācību beigšanas būtu iespējami viegli atrast pirmo darbavietu.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Lietuva apņemas aizsardzībai tērēt 2,5% no IKP, kad pienāks 2030.gads

Lietuvā ik gadu palielināšot valsts tēriņus aizsardzībā, lai 2030.gadā šī izdevumu daļa sasniegtu vismaz 2.5% no iekšzemes kopprodukta, tā vienojušās piecas no septiņām Seimā pārstāvētajām partijām.

Lietuvietis, bez kaitīgiem ieradumiem. Seims turpina cīņu pret smēķēšanu un alkoholu

Pašreizējā Lietuvas valdība ir pirmā valsts neatkarības gados, kas tā nopūlējusies, lai mainītu lietuviešu kaitīgos ieradumus. Arī rudens darba cēliens parlamentā nāk ar jauniem ierosinājumiem, lai sarežģītu dzīvi kā smēķētājiem, tā alkohola pircējiem.

Latvijas dzelzceļa uzņēmumi aicina Lietuvu atlīdzināt 82,32 miljonu eiro zaudējumus

Latvijas dzelzceļa uzņēmumi VAS Latvijas dzelzceļš un SIA LDz Cargo aicina Lietuvas dzelzceļa uzņēmumu Lietuvos geležinkeliai atlīdzināt zaudējumus 82,32 miljonu eiro apmērā, kas radušies saistībā ar nojaukto sliežu ceļa posmu Mažeiķi–Latvijas robeža.

LDz par Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posma nojaukšanu pieprasījis Lietuvas dzelzceļa uzņēmumam 57 miljonus

VAS Latvijas dzelzceļš pieprasījis Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam Lietuvos geležinkeliai samaksāt gandrīz 57 miljonus eiro kā kompensāciju par Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posma nojaukšanu 2008.gadā.