bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 15.08.2018 | Vārda dienas: Dzelde, Zenta, Zelda
LietuvaLietuva

Lietuvas lobētāju sarakstā vēlas iekļaut nevalstiskās organizācijas

Lietuvā ir spēkā valsts atļautā politiskās lobešanas kārtība, kas pašlaik attiecas uz īpašā lobētāju sarakstā iekļautu privātpersonu un juridisko personu darbību. Lai arī Seims 2017.gadā noraidīja priekšlikumu sarakstā iekļaut arī nevalstiskās organizācijas, Lietuvas Tieslietu ministrija nu sagatavojusi likuma grozījumu projektu, kas paredz tām piešķirt šādu statusu.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Lietuvā cūkām kostatētā ĀCM dēļ noteikta karantīna arī vairākos Latvijas pagastos

Saistībā ar Lietuvā mājas cūkām konstatēto Āfrikas cūku mēri noteikta karantīna vairākos pagastos Saldus, Auces un Tērvetes novadā, liecina paziņojumi oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Lietuvā gaida neopagānu ticības atzīšanu par reliģiju

Lietuvas pieaugošā neopagānu ticības, Romuvas, kopiena sagaida, ka Seims 2018.gada laikā to atzīs par oficiālu reliģisku kopienu.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Lietuva uzņēmusi Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektorus

Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektori apmeklējuši Lietuvu, kamēr tās teritorijā Lietuvas un citu NATO dalībvalstu spēki attīstījuši prasmes militārajās mācībās Zobena cirtiens 2018.

Nedēļa Lietuvā. Drošībnieki joprojām izmanto iespējamā ASV izlūku cietuma ēku

Lietuvas Valsts Drošības departaments turpina izmantot ēku Viļņas pievārtē, kur saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas aizvadītās nedēļas nolēmumu amatpersonas 2005.gadā ļāvušas Amerikas Savienoto Valstu Centrālās Izlūkošanas pārvaldei patvaļīgi aizturēt un spīdzināt kādu palestīniešu vīrieti.

Tiesa: Lietuva ļāvusi ASV spīdzināt aizturēto savā teritorijā

Eiropas Cilvēktiesību tiesa lietā starp Lietuvu un Amerikas Savienoto Valstu drošībnieku aizturētu palestīnieti nolēmusi, ka Baltijas valsts ir ne tikai pieļāvusi, ka ASV Centrālās Izlūkošanas pārvalde Lietuvas teritorijā viņu patvaļīgi aiztur un pakļauj spīdzināšanai, bet arī ir līdzatbildīga par šiem cilvētiesību pārkāpumiem.

Lietuvā virza plašas pensiju un nodokļu izmaiņas

Lietuvas valdība virza grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sociālo iemaksu un pamata pensiju jomā, kuri to pieņemšanas gadījumā būtiski ietekmētu lietuviešu dzīvi.