bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.01.2019 | Vārda dienas: Austris

Britu mārciņas vērtība aug, Mejai plānojot Briselē apspriest Breksita līguma izmaiņas

Britu mārciņas vērtība pret eiro un ASV dolāru pirmdien, 21.janvārī, pieauga pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojuma, ka viņa plāno atgriezties Briselē, lai apspriestu Breksita vienošanās izmaiņas.

Apdraudot tiesiskumu, dalībvalstis varētu palikt bez ES naudas

Eiropas Savienības dalībvalstis, kas iejaucas tiesu darbā vai neapkaro korupciju, turpmāk varētu nesaņemt maksājumus no ES budžeta. To paredz ceturtdien, 17.janvārī, apstiprināts noteikumu projekts, par kuru BNN informējusi Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

IUB liedz slēgt 200 miljonus vērto NBS bruņoto automašīnu iegādes līgumu

Iepirkuma uzraudzības birojs aizliedzis Aizsardzības ministrijai slēgt vispārīgo vienošanos ar Somijas uzņēmumu Oy Sisu Auto AB par aptuveni 200 miljonus eiro vērto bruņotu automašīnu iegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī atcēlis iepirkuma komisijas lēmumu par sarunu procedūras rezultātiem.

SPRK uz trīs gadiem atņem tiesības četriem komersantiem sniegt pasta pakalpojumus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome ceturtdien, 17.janvārī, nolēmusi pārtraukt četru pasta pakalpojumu sniedzēju – SIA Hemp products, SIA Kurjeri, SIA Messengers un SIA POSTMASTER – darbību un izslēgt tos no pasta pakalpojumu sniedzēja reģistra.

ASV biržu indeksi aug pēc labas banku peļņas, britu mārciņas vērtība kāpj

Britu mārciņas vērtība trešdien, 16.janvārī, pieauga, Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas valdībai izturot neuzticības balsojumu, bet ASV biržu indeksi kāpa pēc labu banku peļņas rādītāju publicēšanas, lai gan šo kāpumu piebremzēja bažas par ASV valdības darba pārtraukumu.

LRAA: Sprets solis riepu nozares sakārtošanas virzienā

Šī gada sākumā pieņemtie noteikumi par finanšu nodrošinājuma piemērošanas kārtību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem palīdzēs sakārtot riepu apsaimniekošanas nozari Latvijā. Šī nauda kalpos kā atbalsts valstij piesārņojuma seku likvidēšanas gadījumā, kā arī mazinās negodprātīgu komersantu iespējas darboties tirgū.

Apstiprinātas vienotas prasības autoceļu un ielu būvniecības kvalitātei Latvijā

Latvijas valdība otrdien, 15.janvārī, apstiprinājusi Ministru kabineta noteikumu projektu, kura mērķis ir nodrošināt publisko līdzekļu racionālu izmantošanu autoceļu un ielu būvniecībā.

Tallinas ostā pasažieru rekords – 10,6 miljoni gadā

Igaunijas lielākā pasažieru osta 11.gadu pēc kārtas novērojusi pasažieru skaita kāpumu. 2018.gads Tallinas ostā noslēdzies ar 10,6 miljoniem pasažieru. Vairums to bijuši somu vīrieši – trīsdesmitgadnieki.

2019.gadā lauksaimnieki vairs nesaņems ADSI maksājumu

No 2019.gadā lauksaimnieki vairs nesaņems maksājumu apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, BNN noskaidroja Zemkopības ministrijā.

Tosmares kuģubūvētava pārkāpusi Finanšu instrumentu tirgus likumu

FKTK padome pieņēmusi lēmumu norādīt, ka AS Tosmares kuģubūvētava ir pārkāpusi likuma prasības, noteiktajā termiņā nenodrošinot 2017.gada revidētā pārskata un 2018.gada finanšu informācijas sagatavošanu un izplatīšanu.

Inflācija 2018.gada decembrī gada griezumā sasniegusi 2,6%

Inflācija 2018.gada decembrī, salīdzinot ar 2017.gada decembri, bijusi 2,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas pieauga par 2,3% un pakalpojumiem – par 3,1%.

Biržu indeksi pieaug, valdot optimismam par ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 10.janvārī, lielākoties pieauga, valdot tirgus dalībnieku optimismam par ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām par spīti tam, ka dažu ASV mazumtirgotāju preču noiets brīvdienās bija negaidīti mazs.

Saeima ratificē Latvijas un Korejas nolīgumu par gaisa satiksmi

Saeima ceturtdien, 10.janvārī, ratificēja Latvijas Republikas un Korejas Republikas valdības nolīgumu par gaisa satiksmi. Tas veicinās gaisa satiksmes attīstību starp Latviju un Koreju, piedāvājot jaunu tiešo lidojumu starp abām valstīm.

Konkurējošajā izsolē valsts piecu gadu obligācijas pārdotas par 24 miljoniem eiro

Valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru konkurējošajā daudzcenu izsolē trešdien, 9.janvārī, pārdotas piecu gadu obligācijas par 24 miljoniem eiro, liecina biržas Nasdaq Riga sniegtā informācija.

Latvijā pieaug tendence nodrošināt valsti ar pašu saražoto elektroenerģiju

Novembrī valsts patēriņš ar vietējiem energoresursiem tika nosegts 77%, kas ir augstākais rādītājs kopš pērnā gada aprīļa, kas norāda uz to, ka Latvijā palielinās tendence nodrošināt valsti ar pašu saražoto elektroenerģiju, liecina AS Augstsprieguma tīkls elektroenerģijas tirgus apskats.

PTAC atzīst SIA Cityparks Latvija īstenoto komercpraksi par negodīgu

Laika posmā no 2017.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 28.novembrim saistībā ar SIA Cityparks Latvija rīcību, patērētājiem piemērojot līgumsodus par neatbilstošu autostāvvietas pakalpojumu izmantošanu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrā ir vērsušies 428 patērētāji.

Igaunijā atkāpjas e-uzturēšanās atļauju programmas direktors

Igaunijā par atkāpšanos no e-uzturēšanās atļauju programmas rīkotājdirektora amata paziņojis Kaspars Korjuss, kurš lielākoties veiksmīgo projektu vadījis tā četrus pirmos gadus.

FKTK informatīvais rīks Banku kompass jaunā veidolā

No 2019.gada 8.janvāra, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā www.fktk.lv informatīvais rīks Banku kompass pieejams jaunā veidolā, BNN uzzināja no FKTK.