bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.01.2019 | Vārda dienas: Austris

Aicina pieteikties Ēnu dienai Valsts policijā

Jau tradicionāli arī šogad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde piedalīsies Ēnu dienā, kas norisināsies šā gada 13.februārī. «Ja esi vidusskolēns un tev interesē policista profesija, un vēlies uzzināt, kā policisti atklāj noziegumus un rūpējas par iedzīvotāju drošību – esi laipni aicināts pieteikties!» aicina VP.

Piecas lietas, kas nodarbināja interneta lietotājus 90.gados

Ir grūti noticēt, ka jau ir pagājuši teju 20 gadi kopā ar internetu – tādu, kādu mēs to pazīstam šodien. Tomēr šķiet, ka tagadējās attīstītās lietojumprogrammas un servisi ir vairāku gaismas gadu attālumā no globālā tīmekļa satura pirmajiem neveiklajiem soļiem. Kurš vēl atceras, kā toreiz bija?

Elvi: Ziemā apēdam 178 tonnas mandarīnu

Lai arī mandarīni, apelsīni un citi tiem radniecīgi augļi pie mums klimatisko apstākļu dēļ neaug, Latvijā ziemas sezonā pircēji apēd gandrīz 284 tonnas dažādu citrusaugļu, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla Elvi dati.

Uztura speciāliste: sabalansēts uzturs īpaši svarīgs ziemā

Mūsdienu steidzīgais dzīves ritms iezīmē ne pārāk veselīgu tendenci – arvien vairāk strādājošu cilvēku taupa laiku uz veselībai tik svarīgo pusdienu rēķina. Darba steigā izlaistas pusdienas ne tikai mazina produktivitāti un veicina liekā svara pieaugumu; īpaši kaitīgs šāds ieradums ir ziemā, kad izlaista ēdienreize vairāk nekā citos gadalaikos rada enerģijas trūkumu un vājina imunitāti, atgādina Rīgas 1. slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga.

LiepU rektorei Dacei Markui piešķirta Mīlenbaha balva

Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts otrdien, 15.janvārī, apstiprināja balvu ekspertu komisiju lēmumus un piešķīra LZA vārdbalvas un balvas jaunajiem zinātniekiem.

Šodien ziedojot asinis Arēna Rīga, donori varēs saņemt bezmaksas biļeti uz hokeju

17.decembrī Valsts asinsdonoru centrs dosies izbraukumā uz Arēna Rīga, kur vakarā norisināsies hokeja komandas Rīgas Dinamo spēle ar Magņitogorskas , informē VADC pārstāvis Jānis Vecvagars.

BTA: Jaunā gadā cilvēki apņemas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem

73% no aptaujātajām sievietēm jaunajā gadā apņemas nomest liekos kilogramus, pieturēties pie sabalansēta uztura un ēst veselīgāk. Savukārt uzsākt aktīvāku dzīvesveidu vēlas 41% vīriešu, bet atmest smēķēšanu – 36%, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company apkopotie dati.

Mudina mobilā telefona lietošanai transportlīdzekļa vadīšanas laikā teikt stingru «nē»

Atsaucoties ceļu satiksmes drošības kampaņas Stūrē? Izkāp no telefona! aicinājumam, Autotransporta direkcija vēršas pie pasažieru un kravu pārvadātājiem, mudinot būt atbildīgiem, un mobilā telefona lietošanai transportlīdzekļa vadīšanas laikā teikt stingru «nē».

Kā rīkoties, lai «nenoķertu» iesnas? Iesaka farmaceite

Jau kopš decembra sākuma iesnas piemeklējušas arvien vairāk cilvēku, par to liecina pieaugošais pieprasījums pēc pretiesnu līdzekļiem aptiekās. Aptieku tīkla Apotheka valdes locekle un sertificētā farmaceite Nora Krauja stāsta, ka pieprasījums, salīdzinot ar pagājušo gadu, palielinājies par piektdaļu. Tāpat viņa skaidro, ka pretiesnu līdzekļi novērš sekas, un aicina ievērot dažādus profilaktiskos pasākumus, lai izvairītos no iesnu cēloņiem.

PaziņotsTroņu spēle 8.sezonas pirmizrādes datums

HBO jaunā tīzerī paziņojis par pasaulslavenā seriāla Troņu spēle/Game of Thrones astotās un noslēdzošās sešu sēriju garās sezonas pirmizrādi.

Šonedēļ populārākie vārdi – Roberts un Lidija

No kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Roberts, savukārt no sieviešu vārdiem – Lidija, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas dati.

Kā pasargāt sevi no apsaldējumiem?

Uzturēšanās svaigā gaisā ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa arī ziemā, tomēr, iestājoties īpaši aukstam laikam, ir jāievēro piesardzība. Nepārdomāta rīcība un neatbilstošs apģērbs lielā salā var radīt nopietnas sekas, proti, apsaldējumus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kā no tā izvairīties un kā pareizi rīkoties apsaldējumu gadījumā – par to konsultē BENU Aptiekas mēneša farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.

Uzņēmums: Atkritumu dedzināšanas postošās sekas izjutīs mūsu pēcnācēji

«Joprojām ir daudz cilvēku, kuri uzskata, ka dedzināšana ir labs veids, kā tikt vaļā no sadzīves atkritumiem, lai bez piepūles un liekiem izdevumiem sakārtotu savu īpašumu vai kādu piknika vietu. Rezultātā atkritumi tiek neapdomīgi dedzināti gan atvērtajos ugunskuros atpūtas vietās, gan piemājas ugunskuros, gan krāsnīs un apkures iekārtās. Tomēr speciālisti uzsver, ka atkritumu dedzināšana ir kaitīga gan apkārtējai videi, gan cilvēku veselībai.» Par to, kādu kaitējumu patiesībā rada atkritumu dedzināšana, stāsta SIA Pilsētvides serviss valdes loceklis Jurģis Ugors.

Latvijā uzņemts video grupas Lanskoy & Co jaunajai dziesmai Dzīve izkliedētā gaismā

Romantiskā kinostāsta filmēšanas muzikālā bāze ir grupas Lanskoy & Co jaunais singls Dzīve izkliedētā gaismā. Citāts no tāda pat nosaukuma Josifa Brodska dzejoļa iedvesmoja Dmitrijs radīt izjustu muzikālo kompozīciju, kura savukārt bija plaša mākslas projekta sākums.

1991.gada barikāžu atceres pasākumi Zaķusalā

1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība aicina piedalīties 13.janvāra barikāžu atceres pasākumā Zaķusalā. Pasākums norisināsies kā jau katru gadu Zaķusalā pie pieminekļa Acis. Veltījums Televīzijas centra sargātājiem barikāžu laikā 1991.gadā. Vienotībā ir spēks.

Garda recepte, izmantojot svētkos neapēstās piparkūkas

Nereti pēc Ziemassvētkiem pāri paliek iemīļotie kārumi – piparkūkas. Ko ar tām iesākt? Iedvesmojot jauniem garšas izaicinājumiem, Dobeles dzirnavnieks sadarbībā ar kulinārijas blogu Našķoties piedāvā pagatavot aktuālās Cake pops jeb kūciņas uz kociņa – viegli pagatavojamu gardumu, kas ideāli piemērots gan ikdienai, gan svētku ballītēm.

Gada dzīvotne 2019 – veci vai dabiski boreāli meži

Par Gada dzīvotni 2019 Latvijas Dabas fonds nosauc vecus vai dabiskus boreālos mežus, kas pārsvarā ir priežu un egļu, kā arī bērzu, apšu un jaukti meži, kuriem raksturīga neliela saimnieciskās darbības ietekme vai tā ilgu laiku nav bijusi vispār, BNN uzzināja LDF.

Jaunā gada apņemšanās: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgām lietām

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 2019.gadā ir apņēmušies atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām mājās, kā arī uzlabot un atjaunot savu mājokli.

Aptauja: Darbdienās teju puse Latvijas iedzīvotāju mēdz izlaist pusdienas

Mūsdienu dzīves ritms kļūst arvien dinamiskāks, un nereti šķiet, ka visu darbu paveikšanai ar 24 stundām diennaktī ir par maz. Līdz ar saspringtu darba grafiku katrs otrais steidzīgais Latvijas iedzīvotājs laika taupīšanas nolūkos visbiežāk atsakās no tik nepieciešamās pusdienu pauzes un savu brīvo laiku ziedo virsstundu darbam, liecina Narvesen veiktā iedzīvotāju aptauja. Iedzīvotāju vērtējumā vissteidzīgākie ir medicīnas nozares darbinieki.

Atgādina par ietvju un jumtu tīrīšanas nepieciešamību

Saistībā ar mainīgiem laika apstākļiem un biežiem nokrišņiem, kā rezultātā uz ietvēm un ēku jumtiem krājas nenotīrīts apledojums un sniegs, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs vērš namu īpašnieku un apsaimniekotāju uzmanību uz pienācīgu saviem īpašumiem piegulošo teritoriju un ēku jumtu sakopšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

SIA Pilsētvides serviss aicina skolēnus piedalīties konkursā Dzīvo zaļi

SIA Pilsētvides serviss izsludinājis vides izglītības konkursu Dzīvo zaļi, kurā aicināti piedalīties Lubānas un Balvu novadu vispārizglītojošo iestāžu skolēni. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu, skolotāju un pastarpināti arī skolēnu vecāku teorētiskas un praktiskas zināšanas par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu dabas saudzēšanas nolūkos. Pieteikšanās konkursam ir atklāta, konkursa darbu pieņemšana turpināsies līdz 25.janvārim.

Hroniskās iesnas: Kā ar tām cīnīties?

Vēsajā periodā iesnas ir ļoti bieža parādība, tādēļ reizēm sākam tās uztvert kā pašsaprotamas. Tomēr tā darīt nevajadzētu, jo tās var pāraugt hroniskās iesnās, kas var ievērojami ietekmēt gan pašsajūtu, gan dzīves kvalitāti un veselību. Kā izvairīties no hronisko iesnu riska un kā šo problēmu risināt, ja tomēr sanācis saslimt, konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, privātklīnikas Headline otorinolaringologs Valdis Miglāns un farmaceite Zanda Ozoliņa.