bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Andreja Upīša muzejā notiks saruna ar rakstniekiem Zebri, Bereli un Bankovski

25.oktobrī plkst. 19.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar romānu sērijas Mēs. Latvija, XX gadsimts autoriem Osvaldu Zebri, Gunti Bereli un Paulu Bankovski. Sarunā iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem un citām intriģējošām niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Radoši padomi mājokļa sienu «atdzīvināšanai»

Lai padarītu mājokļa sienas košākas un dzīvīgākas, nav jāiet ilgos īstās un vienīgās gleznas meklējumos. Turklāt atrast tādu foto vai gleznu, uz ko neapniks skatīties katru dienu, arī nav vienkāršs uzdevums. Tādēļ arvien vairāk cilvēku izvēlas radošāku pieeju – atlasīt un ierāmēt dažādus attēlus vai plakātus, tādējādi interjeru padarot ne vien košāku, bet arī personalizētu. Pavisam vienkārši realizējamas idejas radošai sienu izrotāšanai sniedz  nekustamā īpašuma attīstītājs Bonava Latvija.

Uzsāk sociālo kampaņu ar mērķi iedrošināt jauniešus vērsties pēc atbalsta

Pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, aptuveni 20% jauniešu saskaras ar garīgās veselības problēmām, un Eiropā 40% hronisko saslimšanu ir saistītas ar garīgās veselības problēmām. Lielākā daļa garīgās veselības problēmu aizsākas tieši jauniešu vecuma posmā. Lai iedrošinātu jauniešus vērsties pēc atbalsta, Bērnu slimnīcas fonds uzsāk sociālu kampaņu Ir ok, ja tev dažreiz nav ok! ar mērķi savlaicīgi sniegt pusaudžiem nepieciešamo palīdzību, informē Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Arī šogad iedzīvotāji Rīgā varēs nodot kritušās lapas

Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgas iedzīvotājiem būs iespēja nodot savāktās kritušās lapas. Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās kritušās lapas.

Desmit dīvainas problēmas, kuras uzticētas ārkārtas dienestam 911

Lūgums nocelt no koka vīru, kas iestrēdzis kopā ar kaķi, jautājumi par aizmirstu telefona PIN kodu vai nesaprotamu mājas darbu matemātikā, ziņojums par mašīnu ar «automātisko ieroci» – visi zina, ka ārkārtas dienestiem nedrīkst zvanīt, ja nav reālu problēmu, taču dzīvē notiek visādas dīvainas lietas.

Emocionālās veselības mēnesī virkne vērtīgu pasākumu

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika sadarbībā ar Sabiedrības veselības fondu, Tiesībsarga biroju un Latvijas Medicīnas studentu asociāciju oktobrī, Emocionālās veselības mēneša ietvaros, rīko virkni pasākumu, kas būs vērtīgi plašam interesentu lokam, sākot no jauniešiem, pedagogiem un skolēnu vecākiem līdz esošajiem un topošajiem mediķiem.

Karjeras iespēju diena 2018

Šī gada 18.oktobrī jau 12.gadu pēc kārtas Latvijas Universitāte organizē uzņēmumu izstādi Karjeras iespēju diena. Izstāde norisināsies vienlaicīgi divās ēkās – LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā un LU centrālajā ēkā. Kopā izstādē piedalīsies aptuveni 50 uzņēmumi un organizācijas no dažādām nozarēm. Klātienē uzņēmumi uzrunās studentus – topošos speciālistus – par profesionālās karjeras iespējām, par karjeras perspektīvām katrā uzņēmumā un izvēlētajā nozarē kopumā.

Īsi par deinstitucionalizāciju – kas tas ir un kādas pārmaiņas gaidāmas?

Deinstitucionalizācijas process paredz cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un iesaisti darba tirgū, tādējādi veicinot viņu neatkarību un patstāvību. Tostarp tiek radīts plašs pakalpojumu klāsts, lai arī bērni, kas dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā.

Šonedēļ populārākie vārdi – Elīna un Rolands

No kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Elīna, savukārt no vīriešu vārdiem – Rolands, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas dati.

Ierobežos satiksmi uz Salu tilta

Saistībā ar remontdarbiem no 16.oktobra līdz 13.janvārim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme uz Salu tilta, posmā no Krasta ielas pārvada līdz Bauskas ielai, informē Rīgas domē.

Krūts veselības dienā – Dzīvības koks Atvērto durvju pasākums

Eiropas Krūts veselības dienā, 15.oktobrī, plkst. 11.00 – 15.00 Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks un Europa Donna Latvia rīko Atvērto durvju dienu, lai parādītu daudzveidīgās psihosociālā atbalsta iespējas cilvēkiem, kuri saskārušies ar vēzi, kā arī aicinātu izvērtēt savus ikdienas ieradumus un parakstīt katram savu Veselīgās apņemšanās memorandu, informē pasākuma organizatori. 

RigaIFF pirmizrādīs restaurēto Aivara Freimaņa filmu Puika

Rīgas Starptautiskā kino festivāla Baltijas kino programma HOME MADE 19.oktobrī tiks atklāta ar režisora un rakstnieka Aivara Freimaņa 1977.gada spēlfilmu Puika. Skatītājiem pirmo reizi būs iespēja redzēt Latvijas kino vēsturē nozīmīgās filmas restaurēto versiju. Filmu izrādīs kinoteātrī Splendid Palace, biļetes uz 19.oktobra seansu 20:30 jau var iegādāties.

Kā internets var palīdzēt izkļūt no ķezas: divpadsmitgadīga eksperta ieteikumi

Vieni no čaklākajiem interneta lietotājiem ir bērni un jaunieši, kuriem tas ir labs palīgs mācībās un veids, kā sazināties ar vienaudžiem. Tomēr jārēķinās, ka interneta klejojumos ir viegli nonākt bērniem nepiemērotās teritorijās vai sastapties ar negodprātīgiem cilvēkiem, tāpēc gudra un atbildīga interneta lietošana ir būtisks drošības aspekts. Par to, kā internets palīdz risināt ikdienas krīzes situācijas, apgūt jaunas zināšanas un kas jāņem vērā, lai interneta lietošana būtu droša, stāsta Rimi Bērniem 12 gadus vecais eksperts Klāvs Smildziņš, sociālās kampaņas Supervaroņi internetā vēstnieks.

Seši padomi pēdu veselībai slēgto apavu sezonā

Rudenim sākoties, vasaras kurpes un sandales nomaina slēgtie apavi. Kājas ātrāk gurst, pēdām nepiekļūst gaiss, tās vairāk svīst – visi šie faktori pastiprina risku iedzīvoties pēdu veselības problēmās. Izplatītākās no tām ir sausi, plaisājoši papēži, sabiezējumi uz pēdām, varžacis un sēnīšu infekcijas. Kā parūpēties par pēdu veselību un labsajūtu gada vēsajā sezonā, konsultē aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

Iedzīvotājus aicina diskutēt par Eiropas nākotni

Latvijā ir uzsākts dialogs ar iedzīvotājiem par Eiropas nākotni, ko ierosināja Francijas prezidents Emanuels Makrons, aicinot tieši un nepastarpināti uzklausīt Eiropas Savienības iedzīvotājus un apmainīties viedokļiem par Eiropas nākotnes modeli.

Onkoloģe: mums pašiem jābūt ieinteresētiem savā veselībā

Ikviens no mums pazīst kādu vēža pacientu vai, ļaunākajā gadījumā ar šo diagnozi saskāries arī pats. Reizēm šķiet, ka mūsdienās vēzis kļūst arvien agresīvāks, viltīgāks un neizbēgamāks. Tomēr lielā mērā slimības attīstību var noteikt arī mūsu dzīvesveids un izvēles. Par to intervijā stāsta rezidente onkoloģijā-ķīmijterapijā Ļubova Blumberga.

Zlidnis: Rudens nenozīmē, ka jāaizmirst par sportu un veselīgu uzturu

Veselīgs uzturs un sporta aktivitātes daudzu ikdienā rudenī paliek aizvien retāki. Tā ir samērā klasiska un daļēji arī saprotama pieeja, taču nebūt ne pareiza, jo pastāv dažādi, vienkārši risinājumi, lai uzturētu sevi formā un uzlabotu savu veselību, arī iestājoties vēsākam laikam, norāda BENU Aptiekas pieaicinātais eksperts, viens no CrossFit pamatlicējiem Latvijā Kaspars Zlidnis.

Aptauja: Katra divdesmitā Latvijas sieviete cieš no veģetatīvās distonijas

Latvijā katra divdesmitā sieviete cieš no veģetatīvās distonijas, turklāt sievietēm šī saslimšana raksturīga divtik biežāk nekā vīriešiem, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bildēs: Latvijā viesojas Veseksas grāfs un grāfiene

Dānijas prinča un Veseksas grāfa, prinča Edvarda un Veseksas grāfienes Sofijas oficiālās vizītes laikā Latvijā viņus sagaidīja pie Rīgas pils. Pēc tam sekoja ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un oficiāla grāmatas dāvināšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Jauna pieeja vīrusu un saaukstēšanās profilaksei un ārstēšanai

Vīrusu un saaukstēšanās sezonā arvien aktuālāk kļūst imunitātes stiprināšanas un profilakses jautājums. Diemžēl joprojām vairums cilvēku, sajūtot pirmās saaukstēšanās pazīmes, savlaicīgi neuzsāk ārstēšanos un pat mēdz slēpt slimību, turpinot strādāt un pakļaujot saslimšanas riskam apkārtējos.

Iespēja nodot vecās riepas bez maksas

No 13. līdz 21.oktobrim norisināsies dabai draudzīga akcija – Dod riepām otru dzīvi! Šajā laikā desmit laukumos Latvijā ikvienam būs iespēja nodot vecās riepas bez maksas. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijas Zaļais fonds aicina veidot mūsu Latviju tīru, bez liekiem kaitīgajiem atkritumiem, stāsta fonda izpilddirektore Solveiga Grīsle.

Pieprasot veloinfrastruktūras uzlabojumus, piketēs pie Rīgas domes

Trešdien, 17.oktobrī, Rīgā, Rātslaukumā, pulksten 12.00 notiks pikets par infrastruktūras uzlabošanu riteņbraucējiem, informē apvienība Pilsēta cilvēkiem.

Dabas muzejā skatāma fotoizstāde Ceļojums putnu un zvēru pasaulē

No šī gada 12.oktobra līdz 31.decembrim Latvijas Dabas muzejā norisināsies Ivara Freimaņa fotogrāfiju izstāde Ceļojums putnu un zvēru pasaulē.

Četri vienkārši soļi, kā veikt transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-CSDD

Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina fiziskās un juridiskās personas izmantot e-pakalpojumu sniegtās priekšrocības, lai ātri un ērti veiktu transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-CSDD, ziņo CSDD.