bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 20.01.2019 | Vārda dienas: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Policijā vērš uzmanību: Pēdējo mēnešu laikā pieaudzis zādzību skaits no privātmājām

Pēdējo mēnešu laikā ir pieaudzis zādzību skaits no privātmājām, it sevišķi Rīgas reģionā. Šī tēma aizvien ir aktuāla, jo ārā ir tumšs laiks, kas ir labvēlīgs garnadžiem. Likumsargi aicina pievērst uzmanību aizdomīgām personām un automašīnām privātmāju ciematos un nepieciešamības gadījumā nekavējoties zvanīt policijai. 

EK: Helsinku-Tallinas tunelis – tikai pēc Rail Baltica

Starptautiskā dzelzceļa projekta Rail Baltica pabeigšana ir priekšnosacījums, lai, iespējams, no Eiropas Komisijas tiktu saņemts finansējums vērienīgam tuneļa būvniecības projektam no Tallinas uz Helsinkiem, tā norādījusi Eiropas Komisija.

Latvijas Banka: Iedzīvotājiem nav jāiet uz banku un speciāli jāmaina jaunās banknotes

Latvijas iedzīvotājiem nav jāiet uz bankām un vecās banknotes jāmaina pret jaunām. Eiropas sērijas 50 eiro banknotes apgrozībā nonāks pakāpeniski, ziņo Latvijas Banka.

Gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi Rīgas MTB velomaratona laikā

Sestdien, 25.jūlijā norisināsies SMScredit.lv Rīgas MTB velomaratons, viens no vērienīgākajiem tautas sporta pasākumiem un pirmais kalnu velosipēdu maratons galvaspilsētas vēsturē.

Lietuvā turpina modernizēt siltumtrases par ES fondu naudu

Lietuvas Ekonomikas ministrija vairākiem siltumtrašu atjaunošanas projektiem visā valstī piešķīrusi Eiropas Savienības fondu līdzekļus 26,8 miljonu litu apmērā.

Atlaidīs 2 500 eirokrātus

Nākamajos četros gados tiks atlaisti 2 500 Eiropas Savienības iestāžu darbinieki, paredzēts jaunos ES birokrātijas taupības pasākumos.

Eiropas Komisija piedāvā samazināt ES budžetu par 6%

Saskaņā ar Eiropas Komisijas iesniegto Eiropas Savienības budžetu 2014.gadam ES tēriņi nākamgad tiks samazināti par 6%.

ES Parlamentā panākta vienošanās par ES daudzgadu budžetu

Eiropas Savienības daudzgadu budžetu apstiprinošās iestādes – ES Padome un Parlaments – panākušas sarežģītu vienošanos par savienības budžetu 2014.-2020.gadam.

Igaunijas valdība apsveic Latviju ar labvēlīgo vērtējumu iestājai eirozonā

Ziemeļu kaimiņa premjers un finanšu ministrs apsveikuši Latviju ar neseno Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās Bankas lēmumu, kurā norādīts, ka Latvija ir gatava iestāties eirozonā.

Parīze cīnās par Eiropas kultūras aizsardzību; bloķēs ES-ASV sarunas

Francijas valdība brīdinājusi, ka tā bloķēs gaidāmās tirdzniecības sarunas starp Eiropas Savienību un Amerikas Savienotajām Valstīm, ja netiks ņemtas vērā Francijas prasības.

Tops: labākās viesnīcas pasaulē

Par labāko viesnīcu pasaulē 2010. un 2011.gadā atpūtnieki atzinuši Aegean Sky viesnīcu Krētā, kurā uzturēšanās izmaksā vien nedaudz vairāk par 30 eiro diennaktī. Tā liecina tiešsaistes rezervāciju mājas lapas Travel Republic veiktā aptauja.

Krievijas Ārlietu ministrija: referenduma iznākums neatspoguļo realitāti Latvijā

Aizvadītā referenduma rezultāti neatspoguļo patieso Latvijas iedzīvotāju nostāju, ar šādu paziņojumu svētdien, 19. februārī, nākusi klajā Krievijas Ārlietu ministrija.

Apple vadītājs Kuks saņem prēmiju 376 miljonu dolāru vērtībā

Apple vadītājs Tims Kuks saņēmis vienreizēju prēmiju - akciju paketi teju 400 miljonu ASV dolāru vērtībā. Tā ir lielākā prēmija, ko kompānija ir piešķīrusi pēdējo desmit gadu laikā.

Uzņēmēji, gada beigās būs pieejams vairāki desmiti miljonu latu liels atbalsts

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (turpmāk tekstā - LIAA) direktors Andris Ozols informē, ka šā gada beigās ražotāju projektiem papildus no ES fondu līdzekļiem piešķirs vairākus desmitus miljonu latu. Galvenokārt tiks atbalstīti ražošanas uzņēmumi. Plānoto finansējumu varēs saņemt ražošanas iekārtu iegādei.

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros „Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana” 7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji -mājražotāji. Atbalsta intensitāte ir noteitka no 25%- 60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Informācija par Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu

Latvijai 2009.-2014. gada periodā EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros būs pieejami 51,27 miljoni latu, tai skaitā no EEZ 24,29 miljoni latu, no Norvēģijas – 26,98 miljoni latu. Mērķis ir novērst sociālo un ekonomisko nevienlīdzību EEZ ietvaros un atbalstīt jaunās ES dalībvalstis to centienos pilnvērtīgi piedalīties paplašinātās Eiropas iekšējā tirgū.

Ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas kvalitātes uzlabošanai pieejams finansējums

Līdz 15. jūnijam var iesniegt projekta pieteikumus LR VARAM administrētās aktivitātes «Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000» ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai. Maksimālās attiecināmās izmaksas vienam projektam ir 351 402 lati un Maksimālā atbalsta intensitāte 85 procenti no kopējām attiecināmajām izmaksām.

Zvejnieki varēs saņemt kompensācijas par zvejas darbības pārtraukšanu

LAD un EZF aktivitāšu ietvaros, zvejniekiem būs iespēja pieteikties kompensācijas izmaksai par pilnīgas zvejas darbības pārtraukšanu. Projektu pieteikumus varēs iesniegt no 29.04.2011. līdz 15.12.2011. Atbalstam varēs pieteikties zvejas kuģu apkalpes locekļi (zvejnieki), kuri ir strādājuši uz zvejas kuģa, ar kuru pilnīgi pārtraukta zvejas darbība.

EZF atbalsta zvejas un akvakultūras produktu apstrādi

LAD pieņem pieteikumus EZF 5. kārtas projektu konkursa aktivitātei «Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde», kārtā pieejamais publiskais finansējums ir 6 000 000 lati un atbalsta intensitāte ir robežās no 30% - 60%, ņemot vērā uzņēmumu lielumu.

Atbalsts zvejas attīstībai iekšējos ūdeņos

Projektu pieteicējiem līdz gada beigām ir iespēja pieteikties LAD aktivitātei «Zveja iekšējos ūdeņos». Kopējais programmas finansējums 4. kārtā ir 100 000 latu, un vienam projekta iesniedzējam projekta atbalsta intensitāte ir robežās no 60% – 90%. Programmas mērķis ir zvejas attīstība iekšējos ūdeņos un konkurētspējas veicināšana.

Iespēja zivsaimniecībām - jaunu noieta tirgu sekmēšanai un reklāmas kampaņām

LAD pieņem projektu pieteikumus EZF aktivitātei «Jaunu noieta tirgu sekmēšana un reklāmas kampaņas». Aktivitātes ietvaros kopējais finansējums ir 400 000 latu, vienam projekta iesniedzējam atbalsta intensitāte ir robežās no 50% līdz pat 100%, atkarībā no veicamajām aktivitātēm. Viena projekta atbalsta apjoms ir robežās no 5 000 LVL līdz 900 000 LVL.

Atbalsts zušu populācijas pavairošanai Latvijas ezeros

LAD līdz 30. aprīlim pieņem projektu iesniegumus programmā «Ūdens faunas un floras aizsardzība un attīstība». Pirmā kārtā pieejamais publiskais finansējums ir 850 000 LVL. Programmas ietvaros tiek atbalstīta zušu (Anguilla anguilla sugas Eiropas zušu) ielaišana Latvijas ezeros. Programmas ietvaros 100 % apmērā tiek atbalstītas projekta attiecināmās izmaksas.

Iespēja tūrisma mītņu īpašniekiem saņemt finansējumu

LAD ir izsludinājis konkursu projektu iesniegumu pieņemšanai ELFLA un LAP pasākumam "Tūrisma aktivitāšu veicināšana", kurā var pieteikties gan zemnieku saimniecības, gan fiziskās un juridiskās personas, kas veic saimniecisko darbību. Projektu iesniegšana plānota kārtās līdz 26.aprīlim. Viena projekta atbalsta intensitāte ir no 40% līdz 50% .

Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstīšanai laukos

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu aktivitātē «Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstīšanai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)». Finansējums paredzēts jaunu uzņēmumu dibināšanai vai jau esošu attīstīšanai.

Lasītākie

Komentētākie