bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 15.11.2018 | Vārda dienas: Undīne, Leopolds, Unda

Izstāde Mūzikas instrumentu būve Latvijā

Vienuviet sapulcēti vairāk nekā trīsdesmit Latvijas mūzikas instrumentu izgatavotāji, lai demonstrētu savus izcilos darinājumus, visā krāšņumā atklājot mūzikas instrumentu būvniecības nozares daudzveidību. No šā gada 22.novembra līdz 7.decembrim Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas izstāžu zālē, K.Valdemāra ielā 139, būs skatāma izstāde Mūzikas instrumentu būve Latvijā. 

Lielbritānijā iznākusi jauna Latvijas dzejnieku apvienības Orbīta dzejas izlase

Britu izdevniecība Arc Publications laidusi klajā tekstgrupas Orbīta dzejas izlasi Orbita. The Project. Ar multimediālo dimensiju paplašinātā grāmata drīzumā būs pieejama Lielbritānijas grāmatnīcās, informē tekstgrupas Orbīta preses koordinatore Zane Volkinšteine.

Rīgā jau tiek dalītas bezmaksas sarkanbaltsarkanās lentītes

Arī šogad, valsts svētku laikā, Rīgas dome turpina tradīciju un piedāvā iedzīvotājiem bez maksas saņemt sarkanbaltsarkanās lentītes, kuras piespraust pie apģērba.

Ar dzelzi bagātas pusdienu receptes mazulim

1 – 3 gadus vecam bērnam uz kilogramu ķermeņa svara jāuzņem 5,5 reizes vairāk dzelzs nekā pieaugušajam. Dzelzs rūpējas par mazuļa fizisko un garīgo attīstību – vairo mazuļa enerģiju, nodrošina muskuļu funkcijas, «atbild» par smadzeņu attīstību. Dzelzs dienas deva atkarīga no mazuļa vecuma un svara, taču vidēji 1 – 3 gadus vecam bērnam jāuzņem aptuveni 8 mg dzelzs dienā.

Ceļotāji arvien biežāk dod priekšroku Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma iepazīšanai

Kopumā piecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklējuši vairāk nekā 13 tūkstoši viesu, vislielāko interesi izrādot par bākām, seno fabriku ēkām, dzelzceļa objektiem un ūdenstorņiem, pastāstīja Kurzemes plānošanas reģiona projekta Industriālais mantojums vadītāja Jana Kalve.

Ar vairāk nekā 900 pasākumiem novembrī svinēs Latvijas valsts simtgadi

Latvijas valsts dibināšanas simto gadadienu visā Latvijā un pasaulē atzīmēs 18.novembrī. Kopā novembrī plānoti vairāk nekā 900 daudzveidīgi notikumi, no kuriem lielākā daļa ir bez maksas un nozīmīgākie vērojami ar radio un televīzijas starpniecību, informē Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

Vai Latvijas gliemenēm sāp galva?

Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi ir pasaulē viena no visplašāk lietotajām medikamentu grupām, kas Latvijā konstatēta arī saldūdens gliemenēs, par ko 2017. gadā tika veikts plašs pētījums, savācot gliemeņu paraugus no 24 Latvijas upēm un ezeriem. Tagad starptautiski pazīstamajā vides zinātņu žurnālā Chemosphere publicēts zinātnisks raksts, kura viens no autoriem ir Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Iekšzemes ūdeņu nodaļas vadītājs Jānis Šīre.

Žaņa Lipkes memoriālā pēdējo reizi skatāma izrāde Persiešu valodas stundas

Godalgotā krievu dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska (Maskava) lugas Persiešu valodas stundas pamatā ir viņa izdomāta epizode no izcilā poļu-ebreju rakstnieka Bruno Šulca (1892–1942) dzīves. 5.novembrī izrāde tiks spēlēta latviešu valodā.

Latvieši dosies uz pasaules čempionātu sacīkšu droniem Šeņžeņā, Ķīnā

Latvijas komanda piedalīsies pasaules čempionātā sacīkšu droniem – 2018 FAI World Drone Racing Championships, kas notiks no 1. līdz 4.novembrim Ķīnā. Šajās sacensībās piedalīsies 34 valstu komandas, kopā 128 dalībnieki. Tajā skaitā 43 juniori un 12 sievietes. Piloti sacentīsies gan individuālajā, gan komandas vērtējumā, cīnoties par prestižajām pasaules gaisa sportu federācijas medaļām pirmajā sacensību dronu pasaules čempionātā, informē Mārtiņš Vaitkevics.

Izzini vēsturi – Jānis Ruģēns un patriotisma stāsts Valmierā

13.novembrī pulksten 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) ikviens ir aicināts apmeklēt trešo un noslēdzošo stāstījumu par Valmieras pilsētas pašvaldības vadītājiem no 1919. līdz 1940.gadam. Sagaidot Latvijas simtgadi, Valmieras muzeja vēsturniece Ingrīda Zīriņa sagatavojusi īpašu stāstu par Valmieras pilsētas vadītāju Jāni Valfrīdu Ruģēnu un Valmieru pirms Otrā pasaules kara.

Mērnieku laiki piedzīvo savu trešo izdevumu Braila rakstā

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Latvijas valsts simtgades ietvaros ir reproducējusi brāļu Kaudzīšu grāmatu Mērnieku laiki. Šī grāmata, pielāgota neredzīgo lasītāju vajadzībām, piedzīvo savu trešo izdevumu. Pirmais izdevums Braila rakstā tika pārrakstīts ar roku 1928.gadā, savukārt otro izdevumu tā piedzīvoja tikai 1966.gadā, tāpēc līdz mūsdienām no pirmā izdevuma ir saglabājušies vien trīs sējumi. Savukārt audio formātā Mērnieku laiki pirmo reizi tika ieskaņota 1985.gadā magnetofona lentē, vēlāk tā tika pārrakstīta kasetēs un diskā, stāsta Braila raksta nodaļas vadītāja Gunta Bite.

Foto: Ķīnā atklāts pasaulē garākais tilts

Atklāts pasaulē garākais tilts, kas atrodas Ķīnā. Tas ir 55 kilometrus gara konstrukcija, kas sastāv no divām mākslīgajām salām, viena zemūdens tuneļa un trim vanšu tilta posmiem, un tā izmaksas sniedzas pie 20 miljardiem ASV dolāru.

Andreja Upīša muzejā notiks saruna ar rakstniekiem Zebri, Bereli un Bankovski

25.oktobrī plkst. 19.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar romānu sērijas Mēs. Latvija, XX gadsimts autoriem Osvaldu Zebri, Gunti Bereli un Paulu Bankovski. Sarunā iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem un citām intriģējošām niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Desmit dīvainas problēmas, kuras uzticētas ārkārtas dienestam 911

Lūgums nocelt no koka vīru, kas iestrēdzis kopā ar kaķi, jautājumi par aizmirstu telefona PIN kodu vai nesaprotamu mājas darbu matemātikā, ziņojums par mašīnu ar «automātisko ieroci» – visi zina, ka ārkārtas dienestiem nedrīkst zvanīt, ja nav reālu problēmu, taču dzīvē notiek visādas dīvainas lietas.

RigaIFF pirmizrādīs restaurēto Aivara Freimaņa filmu Puika

Rīgas Starptautiskā kino festivāla Baltijas kino programma HOME MADE 19.oktobrī tiks atklāta ar režisora un rakstnieka Aivara Freimaņa 1977.gada spēlfilmu Puika. Skatītājiem pirmo reizi būs iespēja redzēt Latvijas kino vēsturē nozīmīgās filmas restaurēto versiju. Filmu izrādīs kinoteātrī Splendid Palace, biļetes uz 19.oktobra seansu 20:30 jau var iegādāties.