bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 24.02.2019 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins

Signes Meirānes veselīgās receptes, kas pa spēkam dažāda vecuma bērniem

Bērnus ir vēlams iesaistīt virtuves darbos pēc iespējas agrākā vecumā, lai viņiem veidojas interese par dažāda veida ēdieniem un prasme paša spēkiem pagatavot pilnvērtīgu, veselīgu maltīti. Darbiņi ēst gatavošanā atrodas ikvienam – ģimene var ne tikai pusdienot kopā, bet arī rosīties virtuvē.

Simtgades skatītākās filmas Homo Novus mūzika pieejama digitāli

Simtgades filmas Homo Novus skaņu celiņš no ceturtdienas, 21.februāra, pieejams visos lielākajos mūzikas straumēšanas un lejupielādes servisos informē filmas pārstāvji.

Pieci joprojām dzīvi mīti par datu glabāšanu ārpus sava datora

Jau apmēram desmit gadus mākoņpakalpojumi ir daudzu uzņēmumu un privātpersonu neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Tomēr daļa lietotāju to nemaz neapzinās, un sabiedrībā joprojām valda ne viens vien mīts par tīmekļa risinājumiem. Tildes Jumis apkopojis piecus joprojām dzīvus un apziņā dziļi iesakņojušos mītus un to atspēkojumus.

Ādas sausumu ar krēmiem vien novērst nevar, tā farmaceite

Ādas sausums ir izplatīta problēma ziemas sezonā, un tā var skart jebkura vecuma cilvēkus. Āda ziemas sezonā prasa īpašas rūpes, pretējā gadījumā tā kļūst sausa, lobās, var parādīties plankumi, izsitumi, āda zaudē tonusu, elastību un drīz vien sāk izskatīties 5–7 gadus vecāka nekā tā patiesībā ir.

62% Latvijas iedzīvotāju atzīmēs Valentīna dienu; svarīgākais vairumam – kopā būšana

Visu mīlētāju dienu 14.februārī plāno atzīmēt 62% Latvijas iedzīvotāju un vairāk nekā 70% no respondentiem, kuri plāno svinēt šos svētkus, ir pārliecināti, ka galvenais šajā dienā ir kopā būšana, liecina aptauja.

Desmit padomi, kā uzvesties internetā

Pirmo reizi Latvijā izstrādāta netiķete jeb vadlīnijas uzvedībai tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu.

Aptauja: Vairums Latvijas iedzīvotāju atvaļinājumu pavada, dodoties ekskursijās

Vairākums Latvijas iedzīvotāju atvaļinājumu izvēlējušies pavadīt, dodoties ekskursijās, bet 38% labprātāk izraudzījās atpūtu pludmalēs, kamēr katrs ceturtais devās atpūtā pie dabas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss. Tikmēr katram desmitajam pa prātam bijusi aktīvā atpūta, bet 6% atvaļinājumu lēma aizvadīt koncertos vai festivālos.

Iespēja doties tūrē pa Latvijas alus darītavām

Latvijā darīta alus garšas visām gaumēm, pieskaņotas uzkodas un stāsti par alu vairāku stundu garumā ir piedzīvojums, kas neatstās vienaldzīgu nevienu alus baudītāju. Svinot gada jubileju, Rīgas alus kvartāls ir paplašinājis savu tūrisma produktu klāstu ar jaunu gastronomiskā tūrisma maršrutu – Latvijas alus darītavu tūri, kas ved uz Vidzemes mazajām alus darītavām.

Berlinālē 2019 Latvija īpaši lepojas ar pilnmetrāžas animācijas filmu birumu

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 7.februārī sākas 69.starptautiskais kinofestivāls, kas desmit dienu garumā tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem – gan Berlināles filmu tirgū, gan šogad arī konkursa programmā, vēsta Nacionālā kino centra pārstāve Elīna Cire.

Rēzeknietis kļūst arvien slavenāks ar kaķu ilustrācijām Instagram; atklās pirmo izstādi

Lūznavas muižā tiks atklāta sociālā tīkla Instagram konta @dailypurrr, kurā katru dienu tiek publicēts vienkāršs, bet asprātīgi zīmēts kaķis, darbu izstāde. Konts, kura autors ir rēzeknietis, janvāra vidū pārsniedzis 100 000 sekotāju skaitu no visas pasaules.

Tuvojas pavasara skanīgākais džeza pasākums

No 3. līdz 6. aprīlim kinoteātrī Splendid Palace norisināsies Džeza mākslinieku konkurss Riga Jazz Stage, piedāvājot atklāt jaunos pasaules talantus kategorijās – Džeza vokāls un Džeza piano. Šogad konkursam kopumā pieteikušies 56 dalībnieki no 24 valstīm.

Bildēs: Pēc 54 gadu ilgas gaidīšanas Āgenskalna baznīcai uzlikts tornis

Pēc 54 gadiem Āgenskalna Baptistu baznīcai atkal tika uzlikts tornis. Pēc Otrā Pasaules kara padomju vara baznīcas telpas draudzei atsavināja, lai ierīkotu tur TV studiju. 1961.gadā notika pēdējais dievkalpojums. 1965.gadā nojauca torni, pārbūvēja draudzes telpu, piebūvēja tai paralēlu piebūvi, likvidēja ieejas portālu.

Alvis Hermanis iestudē izrādi par «čekas maisiem»

Uz Jaunā Rīgas teātra skatuves šī gada 2.aprīlī pirmizrādi piedzīvos Alvja Hermaņa režisēta izrāde Vēstures izpētes komisija, kas būs veltīta čekas maisu saturam, lasāms JRT mājaslapā.

Par sirdslietām Valentīndienā. Anatomy nights

«Interesē anatomija? Vēlies šī gada Valentīndienu pavadīt nedaudz citādāk? 14.februāra vakarā sirsnīgā atmosfērā stāstīsim un rādīsim, kā būvēts leģendām apvītais orgāns – sirds,» aicina kafejnīca Spiikiizi.