bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.01.2019 | Vārda dienas: Austris

Barikāžu piemiņas pasākumi visā Latvijā

Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991.gada janvārī – barikāžu laikā, kad pieminam bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību. 1991.gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam.

Šodien ziedojot asinis Arēna Rīga, donori varēs saņemt bezmaksas biļeti uz hokeju

17.decembrī Valsts asinsdonoru centrs dosies izbraukumā uz Arēna Rīga, kur vakarā norisināsies hokeja komandas Rīgas Dinamo spēle ar Magņitogorskas , informē VADC pārstāvis Jānis Vecvagars.

Garda recepte, izmantojot svētkos neapēstās piparkūkas

Nereti pēc Ziemassvētkiem pāri paliek iemīļotie kārumi – piparkūkas. Ko ar tām iesākt? Iedvesmojot jauniem garšas izaicinājumiem, Dobeles dzirnavnieks sadarbībā ar kulinārijas blogu Našķoties piedāvā pagatavot aktuālās Cake pops jeb kūciņas uz kociņa – viegli pagatavojamu gardumu, kas ideāli piemērots gan ikdienai, gan svētku ballītēm.

Gada dzīvotne 2019 – veci vai dabiski boreāli meži

Par Gada dzīvotni 2019 Latvijas Dabas fonds nosauc vecus vai dabiskus boreālos mežus, kas pārsvarā ir priežu un egļu, kā arī bērzu, apšu un jaukti meži, kuriem raksturīga neliela saimnieciskās darbības ietekme vai tā ilgu laiku nav bijusi vispār, BNN uzzināja LDF.

Pareizticīgo Ziemassvētki visā pasaulē

Pareizticīgie daudzviet pasaulē svētdien, 6.decembrī, atzīmēja Ziemassvētku vakaru. Par godu Kunga parādīšanās svētkiem cilvēki tradicionāli metušies pakaļ ledus aukstā ūdenī iemestajam krustam.

Pieci padomi, kā atgūties pēc svētku pārēšanās

Aizvadītā gada nogale mūs ir lutinājusi ar daudzām brīvdienām un garu svētku svinēšanu, tādēļ pirmās jaunā gada dienas lielai daļai sabiedrības paiet, lēnām atgūstoties no svētkiem ar tiem raksturīgo laiskumu un pārēšanos. Lai atgriešanās ikdienas ritmā būtu patīkama un mierīga, uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI ir apkopojuši piecus padomus, kā atgūties pēc svētkiem!

Par 2019.gada kukaini izvēlēts malārijas ods

Latvijas Entomoloģijas biedrība par Gada kukaini 2019 ir izvēlējusies malārijas odu. Malārijas odi pazīstami visā Pasaulē kā asinssūcēji un malārijas plazmodija pārnesēji cilvēkiem. Taču mazāk zināms, ka tie tāpat kā daudzi citi kukaiņi ir arī apputeksnētāji, savukārt kāpuri – ūdeņu attīrītāji, stāsta Latvijas Entomoloģijas biedrības pārstāvis Voldemārs Spuņģis.

Piecas biežāk pieļautās kļūdas, rūpējoties par matiem

Teiciens, ka mati ir mūsu veselības spogulis, ir pamatots, jo galvas rotu ietekmē gan ārējie apstākļi – saule, vējš, lietus, gan mūsu pašu rūpes par tiem ikdienā. Atbilstošai matu kopšanai, tāpat kā rūpēm par veselību jābūt pastāvīgām. Atgūstot matu dabisko mirdzumu un veselīgumu, to parasti cenšamies arī saglabāt. Dove zīmola vadītāja Paula Elksne, izceļ piecas visbiežākās kļūdas, ko sievietes pieļauj, veicot ikdienas matu kopšanas rutīnu. Ja kāds no šiem ieradumiem šķiet tev pazīstams, mēģini no tā izvairīties.

Mežaparkā darbu atsācis Rīgas sniega parks

Mežaparkā, Dziesmu svētku estrādes teritorijā darbu atsācis Rīgas sniega parks, ko rīdzinieki jau aizvadītajos gados bija iecienījuši atpūtai svaigā gaisā. Neskatoties uz atkusni, parkā saražots pietiekami daudz sniega, lai svētkus un skolēnu brīvdienas pavadītu kopā ar ģimeni, baudot īstus ziemas priekus.

Latvijas spēlētājs sporta totalizatorā laimē teju 100 000 eiro

Kāds Latvijas sporta totalizatora spēlētājs Otrajos Ziemassvētkos, 25.decembrī, guvis teju 100 000 eiro lielu laimestu, kas ir lielākais zināmais laimests Latvijā reģistrētā sporta totalizatorā.

Koklētāju ansamblis Cantata aicina uz koncertprogrammu Ludovico Einaudi elementā

28.decembrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks koklētāju ansambļa Cantata koncerts Ludovico Einaudi elementā, kurā tiks atskaņoti Ludoviko Einaudi skaņdarbi komponista Aigara Raumaņa aranžijā.

Pirmajos Ziemassvētkos Skaņajā kalnā iemirdzēsies Sveču mežs

Skaņākalna dabas parkā, Mazsalacā, šī gada 25.decembrī no plkst. 15.00 iedegsies gaismiņas pasākumā Sveču mežs Skaņajā kalnā. Parkā pie Sapņu trepēm pārsteigs gaismu šovs Noskaņu mežs, dodoties tālāk pa taciņām no plkst. 16.00 Rūķu takā Čučumuižas rūķi aicinās bērnus un vecākus uz Ziemassvētku ieskandināšanu.

Ziemassvētku mielastam vairums Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt līdz 60 eiro

Šajos Ziemassvētkos svētku mielastam 22% Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt no 41 līdz 60 eiro, gandrīz ceturtā daļa - no 21 līdz 40 eiro un 10% līdz 20 eiro.