Teroristi Mali sagrābuši 170 ķīlniekus, ir nogalinātie

Pašlaik Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārā departamenta reģistrā nav informācijas par Latvijas valstspiederīgajiem, kuri varētu uzturēties Mali, kur islāmistu teroristi Bamako ielauzušies viesnīcā Radisson Blu un sagrābuši ķīlniekus, vairākus no tiem noslepkavojot.

Divi teroristi piektdien, 20.novembrī, Bamako viesnīcā Radisson Blu sagrābuši par ķīlniekiem 140 viesus un 30 apkalpojošā personāla pārstāvjus, teikts paziņojumā, kuru izplatījusi starptautiskā viesnīcu ķēde Carlson Rezidor Hotel Group.

Jaunākā informācija liecina, ka islāmistu teroristi vismaz trīs gūstekņus ir noslepkavojuši, ziņo Mali Drošības ministrija.

Ministrija vēsta, ka šobrīd drošības spēki sākuši triecienuzbrukumu teroristu sagrābtajai viesnīcai. Ministrijas pārstāvis brīdi iepriekš aģentūrai AFP pavēstīja, ka aptuveni duci ķīlnieku jau izdevies atbrīvot.

Ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons apliecināja, ka Konsulārajā reģistrā nav informācijas par Latvijas valstspiederīgajiem Mali, tomēr ministrija pašlaik mēģina apzināt tūrisma aģentūras, lai noskaidrotu sīkāku informāciju.

Ministrijas mājaslapā jau ilgstoši publicēta informācija iedzīvotājiem, kurā norādīts, ka īpaši bīstama ir situācija Tombuktu, Kidalas, Gao un Mopti provincēs, kā arī lielākajā daļā no teritorijas Koulikoro, Segou un Kaijes provincēs. Mali ir augsti terorisma un paaugstināti cilvēku nolaupīšanas draudi, it īpaši ziemeļos no Mopti.

Tā kā situācija Mali ir nepastāvīga, ministrija aicina ceļotājus būt īpaši piesardzīgiem un modriem, nepievērst sev lieku uzmanību un aktīvi sekot vietējo politisko notikumu attīstībai. Tāpat ministrija aicina ceļotājus izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas daudz cilvēku, kā arī aicina glabāt pārtikas un ūdens krājumus vairākām dienām neparedzētiem gadījumiem.

Ministrijā arī norādīja, ka aicina Latvijas valstspiederīgos, kuri šobrīd atrodas Bamako un kuriem ir nepieciešama konsulārā palīdzība, sazināties ar Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu [email protected]

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, ministrija arī informē, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Eiropas Savienības apmācības misijā Mali dienošie septiņi Latvijas karavīri nav cietuši teroristu uzbrukumā šīs valsts galvaspilsētas Bamako viesnīcai Radisson Blu, apliecināja Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins.

Ref: 102.000.102.11204

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas