Tiek apstiprināta EP nostāja par Eiropas nākotnes budžetu

Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja apstiprināja nostāju par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kas stāsies spēkā ar 2021.gadu.

EP budžeta komitejas deputāte Inese Vaidere skaidro: «Šis būs jauna tipa Eiropas Savienības budžets. Par to mēs tikko vienojāmies. Ja iepriekš raudzījāmies, ko varam izdarīt ar šobrīd esošo naudas summu, tad šoreiz mēs vispirms vienojamies par to, kas ir jāizdara. Vienlaikus domājam, kur ņemt līdzekļus jaunajiem, kopīgi veicamajiem uzdevumiem.»

Deputāte atzīst, ka Parlamentam bija svarīgi paust savu nostāju vēl pirms rīt notiekošās ES līderu sanāksmes, lai varētu pēc iespējas ātrāk uzsākt dialogu par Eiropas nākotnes finansējumu.

«Ir pavisam skaidrs, ka būs nepieciešams lielāks budžets pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, kuras sekas būs apmēram 11 – 13 miljardu eiro iztrūkums kopējā budžeta kasē. Ir arī jauni izaicinājumi. Piemēram, aizsardzības savienība, kopīga ārējo robežu apsardze, migrācija, dezinformācija un kiberdrošība ir jomas, kurām būs nepieciešams finansējums tieši ES līmenī. Tomēr mēs vēlamies, lai arī kohēzijas politika, atbalsts lauksaimniekiem un jaunatnei saglabātos iepriekšēja līmenī. Zinātne, pētniecība prasīs papildus līdzekļus, ja vēlamies nodrošināt Eiropas konkurētspēju pasaulē,» stāsta Inese Vaidere.

Deputāte piebilst: «Esam ierosinājuši vispirms palielināt dalībvalstu iemaksas. Pašlaik tās ir līdz 1% no nacionālā kopienākuma. Mēs ierosinām 1.2% vai 1.3%. Atzīmēšu, ka Baltijas valstis atbalsta šo palielinājumu, tāpat arī Vācija, Francija, Polija, Ungārija.»

Par Eiropas Savienības daudzgadu budžeta veidošanas ieteikumiem EP deputāti balsos plenārsesijā martā. Savukārt Eiropas Komisija ar savu priekšlikumu nāks klajā 2.maijā.

Ref:224.000.103.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas