Tiek atklāta ceļojošā mākslas izstāde Gleznojam savu nākotni kopā

7.janvārī plkst.16.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā tiek atklāta ceļojošā mākslas izstāde Gleznojam savu nākotni kopā, informē Rīgas Centrālā bibliotēkas (RCB) pārstāve Daina Ģeibaka.

«Par godu Eiropas sadarbības dienai 2018 Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā ceļojošo izstādi Gleznojam savu nākotni kopā, demonstrējot desmit mākslinieku darbus, kas tapuši Daugavpilī 14. starptautiskā glezniecības simpozija Mark Rothko 2018 laikā, iedvesmojoties no Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko darbiem un viņa dzimtās pilsētas īpašās auras,» norāda Ģeibaka.

Marka Rotko vārds un viņa atzīmējamā 115. dzimšanas diena 2018.gadā Daugavpils Marka Rotko mākslas centram ir piesaistījusi māksliniekus no septiņām valstīm, lai izteiktu savas sajūtas un pārvērstu tās izcilos mākslas darbos.

Tāpat kā sadarbība pāri robežām, šie mākslas darbi ir ārkārtīgi dažādi – mākslinieku ģeogrāfijas, izvēlēto materiālu un tehnikas ziņā. Katrā mākslas darbā ir atspoguļots mākslinieka individuālais rokraksts un viņa izpratne par pārrobežu sadarbību, atzīmē RCB.

Mākslinieki: Arpads Forgo (Ungārija), Džordžs Mērtens (Nīderlande), Ēdeltraute Rāta (Vācija), Pāvels Vasovskis, Kataržina Kovaļska (Polija), Agra Ritiņa, Inga Brūvere (Latvija), Diāna Kopervaita (Īrija), Endrū Kolberts, Elizabete Bārenis (ASV).

Izstādes darbības vieta: Rīgas Centrālās bibliotēkas izstāžu zāle, Brīvības iela 49/53, 2.stāvs.

Izstādes darbības laiks: no 7.janvāra līdz 18.janvārim.

Izstāde skatāma darbdienās 9.00 – 20.00, sestdienās no 10.00 – 17.00

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67037125

Izstādes atklāšana ir publisks pasākums, kura laikā uzņemtie foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti bibliotēkas publicitātes pasākumos, atzīmē RCB.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas